Oznamy na 19. nedeľu v období cez rok (11.8.2013)

Slávime devätnástu  nedeľu v období cez rok.

Nitrianska diecéza bola oslovená s ponukou pripojiť sa k iniciatíve, ktorej zámerom je dosiahnuť, aby sa na Slovensku za rok odslúžilo aspoň 365 sv. omší na úmysel šírenia kultúry života. Za náš dekanát bude táto svätá omša slávená v stredu 14.8. o 16.00 vo farskom kostole. Príďme sa spoločne pomodliť na tento úmysel.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Sväté omše budú vo farskom kostole o 9.00 a 16.00,  v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30,  v kaplnke sv. Anny o 8.00 a u piaristov o 6.00 a 18.00.

Ešte v tomto týždni nebudú bývať ranné sv. omše o 6.00 v kostole u piaristov, okrem spomínaného štvrtku. V týždni nebudú sv. omše v nemocnici. Vo štvrtok tam bude sv. omša o 15.45 a v nedeľu o 10.30.

22. septembra. 2013 sa v Košiciach uskutoční prvý Národný pochod za život, ktorý organizujú biskupi Slovenska. V rámci duchovnej prípravy pozýva KBS k Modlitbe Národného pochodu za život, ktorú sa budeme modliť aj v našej farnosti pred sv. omšami po modlitbe sv. ruženca. Modlitba je na kartičkách vzadu v kostoloch. Bezprostrednou prípravou bude celoslovenská deväťdňová  novéna.

Na budúcu nedeľu je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov. Sv. omša o 9.00 vo farskom kostole bude obetovaná za všetkých dobrodincov. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

st: spomienka na sv. Maximiliána Márie Kolbeho, kňaza a muč.
št: slávnosť Nanebovzatia Panny Márie, cirkevne prikázaný sviatok
pi: spomienka na sv. Štefana Uhorského