Oznamy na 30. nedeľu v období cez rok (27.10.2013)

Slávime tridsiatu nedeľu v období cez rok.

V piatok  je cirkevne prikázaný sviatok Všetkých svätých. Sväté omše budú tak ako v nedeľu.

V sobotu na spomienku Všetkých verných zosnulých bude aj svätá omša  v kaplnke na cintoríne o 16.00.

V dňoch od 1. – 8. novembra môžeme získať odpustky pre duše v očistci za týchto podmienok: svätá spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca (Verím v Boha, Otče náš, Zdravas a Sláva), nábožná návšteva cintorína a modlitba za zosnulých. Pri splnení tohto všetkého treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme približne hodinu pred svätými omšami. Nakoľko je v piatok slávnosť, budeme spovedať vo štvrtok pred svätými omšami ako na prvý piatok. Vo štvrtok budeme spovedať aj našich prvopiatkových chorých.

Úmysly na sv. omše sú už do konca roka obsadené, nové úmysly budeme zapisovať v novom roku.

V piatok po sv. omšiach sa pred kostolom budú predávať za 1 € „sviečky za nenarodené deti.“ Výnosom z tohto predaja podporíme Fórum života, ktoré pomáha ženám, matkám a ich deťom v núdzi.

po: sviatok sv. Šimona a Júdu, apoštolov
pi:  slávnosť Všetkých svätých, cirkevne prikázaný sviatok
so: spomienka na Všetkých verných zosnulých