Oznamy na 23. nedeľu v období cez rok (7.9.2014)

Slávime dvadsiatu tretiu nedeľu v období cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30 hod.

Vincentská rodina organizuje celoslovenskú verejnú zbierku pre chudobných na Haiti, Hondurase a iných krajinách. Kúpou medovníkového srdiečka môžeme pomôcť chudobným. Dnes po všetkých sv. omšiach v našej farnosti sa pred kostolmi budú tieto srdiečka predávať. Na výveskách sú podrobnosti aj číslo účtu, na ktorý môžete prispieť a podporiť túto aktivitu.

Zajtra 8. 9. je sviatok Narodenia Panny Márie. Tomuto titulu je zasvätený náš farský kostol, budeme mať hodovú slávnosť. Zároveň je v tento deň výročná poklona Sviatosti Oltárnej v našej farnosti, ktorá skončí zasvätením našej farnosti Panne Márii. Prosíme, aby ste si rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou. Sv. omše v pondelok budú vo farskom kostole o 9.00 a 18.00, v kostole Notre Dame iba ráno o 7.00 a v kaplnke sv. Anny o 8.00 hod. Pri sv. omšiach vo farskom kostole bude hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostným kazateľom pri sv. omši o 18.00 bude náš bývalý pán kaplán Stanislav Caránek. Prosíme šikovné gazdinky o napečenie koláčikov na agapé, ktoré bude po sv. omši pred kostolom. Srdečne všetkých pozývame na hodovú slávnosť.

Večerné sv. omše v pondelok v Notre Dame a u Piaristov nebudú. Večerný úmysel na svätú omšu z kostola Notre Dame bude odslúžený na hodovej slávnosti. Úradné hodiny zajtra na fare budú tiež zmenené – od 15.00 do 16.00.

Vo štvrtok máme v našom farskom kostole kňazskú rekolekciu. Začne o 9.00 poklonou pred Sviatosťou Oltárnou a rekolekčná sv. omša bude o 9.30. Z tohto dôvodu sv. omša v kaplnke sv. Anny bude vo štvrtok už o 8.00.

Neinvestičný fond Beňadik v spolupráci s mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom uskutoční benefičný koncert v prospech budovania pútnického miesta Skalka na budúcu nedeľu 14. septembra 2014 o 19.00 na nádvorí Trenčianskeho hradu. Vstupné je dobrovoľné, podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách.

V Katolíckych novinách je pekná príloha k Sedembolestnej Panne Márie.

Srdečne vítame v našej farnosti nového pána kaplána Ľubomíra Rebeka. Želáme mu, aby sa v našej farnosti dobre cítil a bol spokojný. Nech sa mu u nás darí.

po. sviatok Narodenia Panny Márie
so: spomienka na sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a uč. Cirkvi