Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (31.5.2015)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé sväté prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sväté omše budú tak ako vo sviatok. Vo farskom kostole o 9.00 a o 16. 00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, najmä prvoprijímajúce, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

V kostole Notre Dame bude vo štvrtok sv. omša o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00.

Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

ZŠ sv. Andreja – Svorada a Benedikta organizuje v dňoch 27.7. – 1.8.2015 detský letný tábor v Belušských Slatinách. Prihlásiť sa môžu deti vo veku od 7 do 12 rokov. Cena je 85 €. Prihlášky s ďalšími informáciami si môžete vyzdvihnúť v ZŠ. Vypísané prihlášky aj s poplatkom sa odovzdávajú v kancelárii ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta do 15.6.2015.

PGJB organizuje letný tábor pre deti, ktorý sa uskutoční od 8. do 13. augusta 2015 v rekreačnom stredisku  Čertov. Zúčastniť sa ho môžu deti 5. až 9. ročníka ZŠ. Cena letného tábora je 100 €. Prihlásiť sa možno cez internet /www.piar.gtn.sk/ alebo priamo na vrátnici piaristického gymnázia.

po: spomienka na sv. Justína, mučeníka
st: spomienka na sv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov
št: slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, prikázaný sviatok
pi: spomienka na sv. Bonifáca, biskupa a muč.