Oznamy na 3. adventnú nedeľu (11.12.2016)

Slávime tretiu  adventnú nedeľu.

Dnes o 15.30 v kostole u piaristov bude benefičný koncert na podporu Hospicu v Trenčíne. Ste srdečne pozvaní.

Pútnické miesto Skalka vás zajtra pozýva na slávenie spomienky Panny Márie Guadalupskej, ktorej sochu v diecéznej svätyni uctievame. V tento deň pri splnení zvyčajných podmienok je možné na Skalke získať úplné odpustky. Sv. omša na Skalke bude o 10.30 a o 16.00. Touto spomienkou končí pútnická sezóna na Skalke a slávenie pravidelných sv. omší.

Dnes popoludní je spoločná sv. spoveď v Soblahove, v Selci  a v Skalke nad Váhom. V piatok večer od 18.00 do 19.00 bude spoločná sv. spoveď v Trenčianskych Biskupiciach.

V sobotu dopoludnia spovedáme v Trenčianskej Turnej a Veľkých Bierovciach, popoludní v Orechovom a v Opatovej. V sobotu bude sv. omša v kaplnke sv. Anny už o 8.00.

Sv. omša v hospici v sobotu nebude.

Na budúcu nedeľu 18.12. začne prvý deň spoločnej sv. spovede v našom meste. Spovedať budeme v kostole u piaristov aj v kostole Sv. Rodiny na Juhu od 15.00 – 17.30. V pondelok 19.12. a v utorok 20.12. sa bude spovedať len u piaristov a to v pondelok poobede od 15.00 – 17.30 a v utorok dopoludnia od 9.00 – 11.30 a poobede od 15.00 – 17.30.

Aj v tomto roku opäť pripravujeme v našej farnosti koledovanie detí Dobrá novina, spojené so zbierkou pre núdznych v Afrike. Koledovanie bude v našej farnosti prebiehať  26. 12. 2016. Rodiny, ktoré by malých koledníkov chceli prijať do svojich domovov a tak prispieť na pomoc chudobným deťom v Afrike, môžu sa zapísať v sakristiách kostolov do 24.12.2016. Môžete sa prihlásiť aj cez internet.

Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili a prispeli k tomu, že minulú nedeľu bol v našej farnosti Mikuláš a daroval deťom balíčky.

Na budúcu nedeľu pravidelná zbierka na opravy našich kostolov nebude, nakoľko máte veľké výdavky pred vianočnými sviatkami.

Povzbudzujeme vás k dobrej sv. spovedi pred Vianocami, aby sme sviatky mohli prežiť s čistým srdcom a v pokoji.

ut: spomienka na sv. Luciu, pannu a muč.
st: spomienka na sv. Jána z Kríža, kňaza a uč. Cirkvi