Oznamy na slávnosť Panny Márie Bohorodičky (1.1.2017)

Slávime slávnosť Panny Márie Bohorodičky, Nový rok. Dnes je  prvá nedeľa v mesiaci, ale v kaplnke sv. Anny celodenná poklona pred  vystavenou Sviatosťou Oltárnou nebude, nakoľko ste rozcestovaní po návštevách.

V piatok  je slávnosť Zjavenia Pána /Troch kráľov/. Je to cirkevne prikázaný sviatok, sväté omše budú ako v nedeľu. Pri sv. omšiach budeme svätiť trojkráľovú vodu, ktorú si môžete zobrať domov.

Na tento sviatok budeme svätiť nové domy a byty. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii alebo na fare.

Na sviatok Zjavenia Pána o 16.00 bude v piaristickom kostole tradičný Trojkráľový koncert v podaní Piarissima, Komorného orchestra ZUŠ a ich hostí. Ste srdečne pozvaní.

V nedeľu 8. januára pri sv. omši o 7.00 v kostole Notre Dame a pri sv. omšiach vo farskom kostole svojím spevom obohatí liturgiu duo sakrálnej hudby „Sanktus“. Júlia a Nikolaj sú absolventmi Moskovského konzervatória. Po sv. omšiach bude aj malý koncert. Umelec Nikolaj má chorého syna a váš dobrovoľný príspevok mu pomôže na jeho liečbu.

pi: slávnosť Zjavenia Pána, cirkevne prikázaný sviatok