Oznamy na 7. nedeľu v období cez rok (28.5.2017)

Slávime siedmu nedeľu v období cez rok.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé v. prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

Rovnošaty môžu deti odovzdať v náukovej miestnosti dnes po sv. omši  alebo v pondelok po sv. omši. Svätá omša v pondelok o 16.00 bude zameraná pre prvoprijímajúce deti.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie. Povzbudzujeme prvoprijímajúce deti, aby  začali už  v tento piatok svojich Deväť prvých piatkov. To znamená, že každý mesiac pred prvým piatok pristúpia k sv. spovedi a na prvý piatok k sv. prijímaniu. Dostali k tomu aj obrázky, aby si to mohli zaznačiť. Pán Ježiš si veľmi prial, aby sme si takto uctili jeho Srdce a sv. prijímanie na prvé piatky obetovali ako odčinenie hriechov a urážok, ktorých sa mu od nás ľudí dostáva.

V sobotu je prvá sobota v mesiaci.  V kostole Notre Dame budeme  pokračovať v pobožnosti Prvých piatich sobôt. Pobožnosť začne Začneme o 6.15.

Na budúcu nedeľu 4.6. od 15.00 organizuje občianske združenie Pre prírodu bohatý program pre deti pri príležitosti MDD v Orechovom. Program bude v novom Prírodnom parku medzi Váhom a Orechovským potokom. Podrobnosti na výveske.

Dnes je zbierka na katolícke masmédiá. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

št: spomienka na sv. Justína, mučeníka
so: spomienka na Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkov.