Oznamy na 30. nedeľu v období cez rok (28. 10. 2012)

Slávime tridsiatu nedeľu v období cez rok.

Dnes sa pred kostolom budú predávať za 1 € „sviečky za nenarodené deti.“ Výnosom z tohto predaja podporíme Fórum života, ktoré pomáha ženám, matkám a ich deťom v núdzi.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Všetkých svätých. Sväté omše budú tak ako v nedeľu, okrem sv. omše o 10.00 u piaristov, ktorá nebude.

V piatok na spomienku Všetkých verných zosnulých bude aj svätá omša v kaplnke na cintoríne o 16.00.

V dňoch od 1. – 8. novembra môžeme získať odpustky pre duše v očistci za týchto podmienok: svätá spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca (Verím v Boha, Otče náš, Zdravas a Sláva), nábožná návšteva cintorína a modlitba za zosnulých. Pri splnení tohto všetkého treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme približne hodinu pred svätými omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť a pobožnosť za duše v očistci.

št: slávnosť Všetkých svätých, cirkevne prikázaný sviatok
pi: spomienka na Všetkých verných zosnulých