Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (16.6.2019)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sv. omše budú vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a u piaristov o 6.00 a 18.00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, zvlášť prvoprijímajúce, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

V utorok 25.6. o 16.00 bude v refektári piaristického gymnázia prednáška nášho otca biskupa Mons. Viliama Judáka „Cyrilometodské rozpravy“. Podrobnosti sú na výveskách.

Srdečne pozývame v túto sobotu od 17.00 do farskej záhrady na priateľské stretnutie pri guláši…/dôvodom sú personálne zmeny v našej farnosti/.

Dnes je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov a farských budov. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Svätá omša o 11.00 vo farskom kostole je dnes obetovaná za všetkých dobrodincov.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na dobročinné diela Svätého Otca, ktorá v minulosti bývala na sviatok sv. Petra a Pavla.

št: slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, prikázaný sviatok
pi: spomienka na sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka