FARSKÉ  OZNAMY XXX. nedeľa v cezročnom období

28.10.PiatokSv. Šimon a Júda, apoštoliSviatok
30.10.NEDEĽAXXXI. v cezročnom období
  • Prežívame Misijnú nedeľu, pripájame sa k modliacej sa Cirkvi a modlime sa za misie, misionárov a tých, ktorí ešte nepoznajú Krista a to nie len v tento deň. Môžete podporiť misie aj svojimi milodarmi a to na budúcu nedeľu, po sv. omšiach.
  • Blížia sa dni kedy nás sv. Cirkev pozýva pomáhať dušiam v očistci. Podmienkou je aj sv. spoveď. Ponúkame vám od štvrtka možnosť vyspovedať sa. Budeme spovedať asi hodinu pred sv. omšami. Prosíme vás, aby ste rešpektovali, že kňaz sa potrebuje pripraviť na sv. omšu a minimálne 5 minút pred sv. omšou k sv. spovedi nepristupovali. Ďakujeme.
  • Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre pozýva žiakov piatych, ôsmych a deviatych ročníkov a  ich rodičov na deň otvorených dverí, ktorý sa bude konať dňa 11. 11. 2022 od 8:00 do 13:00 hod. v areáli Gymnázia sv. Cyrila a Metoda na Farskej 19 v Nitre. Bližšie informácie o konaní podujatia, nájdete na stránke školy www.gcm.sk, na školskej facebookovej stránke, na YouTube kanály a na Instagrame školy.
  • “Centrum pre rodinu Trenčín pozýva v nedeľu 30. októbra 2022 na turistický výlet na zrúcaninu Súľovského hradu. Odchod je o 10.00 z parkoviska pod Súľovskými skalami.
  • Centrum pre rodinu Trenčín ďalej ponúka možnosť využitia služieb svojej Poradne”, ktorá prostredníctvom siete odborníkov pod jednou strechou poskytuje sociálne, psychologické, právne, smútkové, pastorálne poradenstvo, koučing a odborné zdravotné poradenstvo pre ženy a dievčatá, ktoré sa ocitli v zložitej životnej etape. Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke Centra pre rodinu.”
  • Oznamujeme rodičom a deťom, ktoré sa pripravujú na prvé sv. prijímanie, že na budúcu nedeľu, nakoľko sú jesenné prázdniny, nebude po sv.  omši farská katechéza. Tá bude až prvú novembrovú nedeľu, t.j. 6. novembra.
  • Všetky deti do 14 rokov pozývame v sobotu 29.10.2022 na stretko, ktoré sa uskutoční v klubovni pri kostole Notre-Dame v Trenčíne. Deti sa môžu tešiť na stretnutie s kamarátmi a šikovnými animátormi, duchovný program, zábavné, ale aj tvorivé aktivity. Stretneme sa pri kostole Notre-Dame o 15:00 a stretnutie bude trvať do 18:00.