Oznamy na nedeľu Svätej Rodiny (30.12.2012)

Slávime prvú nedeľu po Narodení Pána, nedeľu Svätej Rodiny Ježiša, Márie a Jozefa.

Zajtra je posledný deň v roku. Po večerných svätých omšiach vo farskom kostole o 16.00 a v kostole Notre Dame o 17.00 bude ďakovná pobožnosť. O 23.30 bude v kostole Notre Dame vystavená Sviatosť Oltárna k poklone do 24.00.

V utorok je cirkevne prikázaný sviatok Panny Márie Bohorodičky, Nový rok. Sväté omše budú tak ako v nedeľu.

Na budúcu nedeľu je slávnosť Zjavenia Pána, Troch Kráľov. Pri svätých omšiach budeme svätiť trojkráľovú vodu, ktorou si môžete pokropiť svoje príbytky.

Na tento sviatok budeme svätiť nové domy a byty. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii.

V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci. V piatok po večernej svätej omši bude vo farskom kostole prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

ut: slávnosť Panny Márie Bohorodičky, cirkevne prikázaný sviatok
st: spomienka na sv. Bazila Veľkého a Gregora Nazianského, biskupov a uč. Cirkvi
št: spomienka Najsvätejšieho meno Ježiš