Oznamy na deviatu nedeľu v období cez rok (2.6.2013)

Slávime 9. nedeľu cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Dnes vyzýva Svätý Otec František celý svet k Eucharistickej adorácii v čase od 17. – 18.00.Toto výnimočné podujatie sa koná v rámci Roku viery a sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. So Svätým Otcom sa spoja aj biskupi Slovenska. My sa k tejto adorácii pripojíme adoráciou v kaplnke sv. Anny, kde sa budeme modliť na jeho úmysly.

V stredu 5. júna 2013 privítame v našej farnosti relikvie sv. Cyrila – Konštantína. Pri tejto príležitosti zavíta do našej farnosti aj otec biskup a bude vizitovať našu farnosť. O 14.00 bude mať stretnutie s farskou radou, o 15.00 stretnutie s veriacimi v náukovej miestnosti, o 15. 30 privítame relikvie na Mierovom námestí pri Morovom stĺpe. Odtiaľ bude procesia do farského kostola a slávnostná sv. omša o 16.00, ktorú bude celebrovať otec biskup. Relikvie budú vo farskom kostole vystavené k ucteniu  do 21.00.

V stredu večerné sv. omše o 17.00 v kostole Notre Dame a o 18.00 u piaristov nebudú.

Vo štvrtok budú relikvie sv. Cyrila pri sv. omši o 7.00 v kostole Notre Dame, odkiaľ sa prenesú o 9. 30 do Piaristického kostola, kde bude sv. omša o 12.00. O 15. 00 prevezieme relikvie do farnosti Trenčín – Opatová. Celý program týchto vzácnych relikvií v našej farnosti i v celom dekanáte si môžete pozrieť na výveskách.

Svätú relikviu tvorí kúsok kosti toho,  ktorého sa dotýkala všemohúca Láska Boha a on sa dotýkal jej. Relikvie volajú s nami a za nás: „Maranatha!“ „Príď Pane Ježišu!“

V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok je aj slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, preto po všetkých sv. omšiach bude odprosujúca modlitba

po: spomienka na sv. Karola Lwangu a spoločníkov, muč.
st: spomienka na sv. Bonifáca, biskupa a muč.
pi: slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
so: spomienka Nepoškvrneného Srdca Panny Márie