Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (26.5.2013)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé sväté prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sväté omše budú tak ako vo sviatok. Vo farskom kostole o 9.00 a o 16. 00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, najmä prvoprijímajúce, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

V kostole Notre Dame bude vo štvrtok sv. omša o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00.

1. a 2. júna je na Skalke púť k Panne Márii Guadalupskej. V sobotu o 18.00 bude celebrovať sv. omšu Mons. Štefan Vallo, riaditeľ BÚ v Nitre. Celý program je na výveskách.

ZŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta organizuje v dňoch 22.7. – 27.7.2013 detský letný tábor v Rakovej na Kysuciach. Prihlásiť sa môžu deti vo veku 7 – 12 rokov. Cena tábora je 95 €. Prihlášky si môžete vyzdvihnúť v sakristiách farského kostola a kostola Notre Dame.  Prihlásiť dieťa na tábor možno do 14.6.2013. Vypísané prihlášky aj s poplatkom sa odovzdávajú v kancelárii cirkevnej ZŠ.

V stredu 5. júna 2013 privítame v našej farnosti relikvie sv. Cyrila – Konštantína. Z tejto príležitosti zavíta do našej farnosti aj otec biskup a bude vizitovať našu farnosť. O 14.00 bude mať stretnutie s farskou radou, o 15.00 stretnutie s veriacimi v náukovej miestnosti, o 15. 30 privítame relikvie na Mierovom námestí pri Morovom stĺpe. Odtiaľ bude procesia do farského kostola a slávnostná sv. omša o 16.00. Program bude pokračovať aj 6. júna.

Dnes je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Sv. omša o 9.00 vo farskom kostole je obetovaná za dobrodincov.

št: slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, prikázaný sviatok
so: spomienka na sv. Justína, mučeníka