Oznamy na 12. nedeľu v období cez rok (23.6.2013)

Slávime 12. nedeľu v období cez rok.

Vo  štvrtok 27.6.2013 o 20.00 sa uskutoční v átriu kláštora piaristov tradičný záverečný koncert v podaní speváckeho zboru Piarissimo a Komorného orchestra ZUŠ. Ste srdečne pozvaní.

V piatok je  koniec školského roku, deti a mládež, príďte sa poďakovať Pánu Bohu za pomoc a ochranu. Žiaci zo ZCŠ a PaSA budú mať sv. omšu o 9.00 v kostole Notre Dame. V piatok bude adorácia pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou v kostole Notre Dame až o 10.00.

V sobotu je slávnosť sv. Petra a Pavla, cirkevne prikázaný sviatok . Sväté omše budú nasledovne: vo farskom kostole o 9.00 a 11.00, v kostole Notre Dame o 7.00, 8.30 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov ráno o 6.00 a večer o 18.00 . Na tento sviatok je zbierka na dobročinné diela Svätého Otca. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.

Dňa 30. júna a 1. júla budú mať miništranti výlet do Demänovskej doliny.  Chlapci miništranti budú mať tento výlet ako odmenu za celoročnú miništrantskú službu. Odchádzame  v nedeľu o 12.30 od plavárne. Treba si zobrať karimatku, spacák, turistické oblečenie, pršiplášť na odplašenie dažďa, plavky a troška jedla. Kto má stan, nahláste to v sakristii.

Z našej farnosti organizujeme 5. júla 2013 na sviatok sv. Cyrila a Metoda púťový zájazd do Nitry. Záujemcovia sa môžu nahlasovať u pána Žáka.

Cykloturisti sa môžu zúčastniť cyklistickej púte do Nitry v dňoch 4.- 5. júla. Podrobnosti sú na výveskách, prihlásiť sa môžete aj na fare. Povzbudzujeme vás k účasti na púti v Nitre v tomto jubilejnom roku 1150. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda.

Cez letné prázdniny od 1.7.  večerné sv. omše o 17.00 v kostole Notre Dame nebudú. Nedeľná sv. omša o 18.30 v Notre Dame je po celý rok.

Vo štvrtok chceme zložiť lešenie z kaplnky sv. Imricha a v piatok ho postaviť v kaplnke rodu Ilešházi vo farskom kostole, aby sa mohlo pokračovať v rekonštrukcii štukovej výzdoby.

po: slávnosť narodenia sv. Jána Krstiteľa
št: spomienka na sv. Ladislava
pi: spomienka na sv. Ireneja, biskupa a muč
so: slávnosť sv. Petra a Pavla, apoštolov, prikázaný sviatok