Oznamy na 22. nedeľu v období cez rok (1.9.2013)

Slávime dvadsiatu druhú nedeľu v období cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30.

Zajtra začína školský rok. Deti zo ZCŠ a študenti z PaSA sv. Andreja – Svorada a Beňadika začnú školský rok svätou omšou o 9.00 v kostole Notre Dame.

Od zajtra bude bývať aj večerná sv. omša o 17.00 v kostole Notre Dame.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

Od septembra začne príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu a príprava pokrstených dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

Na budúcu nedeľu je sviatok Narodenia Panny Márie. Tomuto titulu je zasvätený náš farský kostol, budeme mať hodovú slávnosť. Sv. omše budú o 9.00 a 11.00. Pri sv. omšiach vo farskom kostole bude hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostnú sv. omšu o 11.00 bude celebrovať Peter Knapec, správca farnosti Trenč. Biskupice. Po slávnostnej sv. omši bude pred kostolom malé agapé. Preto prosíme šikovné gazdinky o pomoc pri napečení koláčikov, ktorými sa navzájom spoločne ponúkneme…

Výročná poklona Sviatosti Oltárnej začne po sv. omši o 12.30. Prosíme, aby ste si rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou podľa rozvrhu v sakristii. Poklona sa ukončí zasvätením farnosti Panne Márii a požehnaním o 18.00.

Neinvestičný fond Beňadik v spolupráci s mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom uskutoční benefičný koncert v prospech budovania pútnického miesta Skalka dňa 8. septembra 2013 o 19.00 na nádvorí Trenčianskeho hradu. Vstupné je dobrovoľné, podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách.

Od občanov nášho mesta vychádza iniciatíva, apelujúca na poslancov Mestského zastupiteľstva, aby námestie v centre mesta pred ODA /bývalá jama/ bolo pomenované ako Námestie sv. Cyrila a Metoda. Podporme túto iniciatívu v tomto roku 1150. výročia príchodu našich vierozvestov svojím podpisom na petičnom hárku… Petičné hárky dnes sumarizujeme a v tomto týždni sa odovzdajú na MsÚ.

Na Národný pochod za život do Košíc sa organizuje Vlak Fóra života, ktorý pôjde z Bratislavy cez Trenčín v sobotu ráno 21.9. Týmto vlakom môžu ísť tí, ktorí sa chcú zúčastniť celého dvojdňového programu. Podrobnosti si môžete pozrieť na webovej stránke Fóra života.

Z nášho dekanátu organizujeme spoločné autobusy, ktoré budú odchádzať v nedeľu 22.9. skoro ráno. Predbežná cena za dopravu je 13 € pre dospelých a 5 € pre deti. Prihlásiť sa môžete v sakristii alebo na fare, pri zapísaní treba hneď zaplatiť. Podrobnosti o odchode vyhlásime neskôr.

ut: spomienka na sv. Gregora Veľkého, pápeža a uč. Cirkvi
so: spomienka na sv. košických mučeníkov