Oznamy na 23. nedeľu v období cez rok (8.9.2013)

Slávime dvadsiatu tretiu nedeľu v období cez rok.

Dnes máme v našej farnosti hodovú slávnosť sviatok Narodenia Panny Márie. Tomuto titulu je zasvätený náš farský kostol. Sv. omše budú o 9.00 a 11.00. Pri sv. omšiach vo farskom kostole je hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostnú sv. omšu o 11.00 bude celebrovať Vdp. Peter Knapec, správca farnosti Trenč. Biskupice. Výročná poklona Sviatosti Oltárnej začne po sv. omši o 12.30. Prosíme, aby ste si rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou podľa rozvrhu v sakristii. Poklona sa ukončí zasvätením farnosti Panne Márii a požehnaním o 18.00.

Neinvestičný fond Beňadik v spolupráci s mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom organizuje benefičný koncert v prospech budovania pútnického miesta Skalka. Koncert bude dnes  o 19.00 na nádvorí Trenčianskeho hradu. Vstupné je dobrovoľné, podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách.

Vo štvrtok máme kňazskú rekolekciu vo farnosti Soblahov. Začne sv. omšou o 9.30. Vo štvrtok bude sv. omša v kaplnke sv. Anny o 8.00.

Od občanov nášho mesta vyšla  iniciatíva, apelujúca na poslancov Mestského zastupiteľstva, aby námestie v centre mesta pred ODA (bývalá jama) bolo pomenované ako Námestie sv. Cyrila a Metoda. Petičné hárky s 2080 podpismi boli odovzdané na Msú.

Na Národný pochod za život do Košíc sa organizuje Vlak Fóra života, ktorý pôjde z Bratislavy cez Trenčín v sobotu ráno 21.9. Týmto vlakom môžu ísť tí, ktorí sa chcú zúčastniť celého dvojdňového programu. Podrobnosti si môžete pozrieť na webovej stránke Fóra života.

Z nášho dekanátu organizujeme spoločné autobusy, ktoré budú odchádzať v nedeľu 22.9. skoro ráno. Predbežná cena za dopravu je 13 € pre dospelých a 5 € pre deti. Prihlásiť sa môžete v sakristii alebo na fare, pri zapísaní treba hneď zaplatiť. V tomto týždni sa možnosť prihlásenia uzavrie. Podrobnosti o odchode vyhlásime na budúcu nedeľu.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na  kňazský seminár. Za vaše milodary vyslovujeme v mene seminaristov a predstavených seminára vopred úprimné Pán Boh zaplať.

pi: spomienka na sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a uč. Cirkvi
št: spomienka na Najsvätejšie meno Panny Márie