Oznamy na 2. nedeľu po Narodení Pána (5.1.2014)

Slávime druhú nedeľu po Narodení Pána. Dnes je  prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke Sv. Anny bude celodenná poklona pred  vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a záverečné požehnanie bude o 17.30 hod.

V pondelok  je slávnosť Zjavenia Pána /Troch kráľov/. Je to cirkevne prikázaný sviatok, sväté omše budú ako v nedeľu. Pri sv. omšiach budeme svätiť trojkráľovú vodu, ktorou si môžete pokropiť svoje príbytky.

Na tento sviatok budeme svätiť nové domy a byty. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii.

Na sviatok Zjavenia Pána o 16.00 bude v piaristickom kostole tradičný Trojkráľový koncert v podaní Piarissima, Komorného orchestra ZUŠ a ich hostí. Ste srdečne pozvaní.

Vo štvrtok máme kňazskú rekolekciu vo farnosti Trenčín – Opatová, preto sv. omša v kaplnke sv. Anny bude vo štvrtok už o 8.00 hod. Rekolekčná sv. omša bude v Opatovej o 9.30 hod.

Oznam pre birmovancov: veľké stretnutie birmovancov bude  túto sobotu o 10.00 vo farskom kostole.

Koncom januára začneme prípravu dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

Od 30. 4. – 8. 5. organizujeme púť do sv. zeme. Povzbudzujeme aj tých, čo váhajú, aby sa prihlásili. Navštíviť a zažiť Svätú zem spolu so Sinajom je veľmi obohacujúce a nezabudnuteľné. Poďme si posilniť svoju vieru, nádej a lásku.