Oznamy na 6. veľkonočnú nedeľu (25.5.2014)

Slávime šiestu veľkonočnú nedeľu.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé sväté prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

Dnes gréckokatolícky biskup Mons. Peter Rusnák  posvätí a položí základný kameň gréckokatolíckeho chrámu na ulici 1. mája. Sprievod pôjde od kaplnky sv. Anny približne o 12.00.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána. Sväté omše budú tak ako vo sviatok: vo farskom kostole o 9.00 a o 16. 00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00.

Dňa 7. júna sa uskutoční Vigília Turíc v Nitre. Kto má záujem o účasť na tejto vigílii, môže sa prihlásiť u pani Mikušovej. Podrobnosti sú na výveske.

Dnes je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov. Za vaše milodary vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Za dobrodincov bola slávená sv. omša.

Svätý otec František je púti vo Sv. Zemi. Myslime na neho v modlitbách, aby jeho návšteva Izraela dopadla dobre.

Na budúci týždeň je zbierka na katolícke masmédiá

po: spomienka na sv. Filipa Neri, kňaza
št:  slávnosť Nanebovstúpenia Pána, prikázaný sviatok