Oznamy na 26. nedeľu v období cez rok (28.9.2014)

Dnes večer o 19.00 sa v refektári u piaristov uskutoční komorný koncert, na husle hrá Ján Vindiš, violončelo Ján Šiška. Ste srdečne pozvaní.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedať budeme približne hodinu pred svätými omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

Od budúcej nedele budú príhovory na sv. omšiach o 11.00 vo farskom kostole zamerané pre deti. Srdečne pozývame deti, hlavne prvoprijímajúce, aj rodičov.

V sobotu 11. októbra sa uskutoční diecézna púť k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína. Program si môžete pozrieť na výveskách. Záujemcovia o túto púť sa môžu prihlasovať na fare alebo u kňaza v sakristii. Ešte je pár miest voľných. Odchod bude 11.10. o 7.00 zo stanice. Cena je 8 €.

V stredu začína mesiac október, v ktorom nám svätá Cirkev odporúča viac sa modliť modlitbu sv. ruženca, hlavne v rodinách. Prosíme, aby si jednotlivé skupinky rozdelili dni v týždni a modlili sa ruženec pred oltárom ako po minulé roky.

Členovia Spolku sv. Vojtecha si môžu vyzdvihnúť podielovú knihu a  kalendár Pútnik svätovojtešský v predajni Spolku na Mierovom námestí.

po: sviatok sv. Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov
ut:  spomienka na sv. Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi
st: spomienka na sv. Teréziu z Lisieux, pannu a uč. Cirkvi
št: spomienka na svätých anjelov strážcov