Oznamy na 2. nedeľu po Narodení Pána (4.1.2015)

Slávime druhú nedeľu po Narodení Pána. Dnes je  prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred  vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a záverečné požehnanie bude o 17.30 hod.

V utorok  je slávnosť Zjavenia Pána /Troch kráľov/. Je to cirkevne prikázaný sviatok, sväté omše budú ako v nedeľu. Pri sv. omšiach budeme svätiť trojkráľovú vodu, ktorou si môžete pokropiť svoje príbytky.

Na tento sviatok budeme svätiť nové domy a byty. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii.

Na sviatok Zjavenia Pána o 16.00 bude v piaristickom kostole tradičný Trojkráľový koncert v podaní Piarissima, Komorného orchestra ZUŠ a ich hostí. Ste srdečne pozvaní.

Vo štvrtok máme kňazskú rekolekciu trenčianskeho dekanátu.  Rekolekčná sv. omša bude v kaplnke sv. Anny o 9.30 hod., pred ňou o 9.00 bude adorácia pred Sviatosťou Oltárnou. Z tohto dôvodu  sv. omša v kaplnke o 8.30 nebude.

V piatok 9.1.2015 od 20.00 hod do 7.00 nasledujúceho dňa bude v kostole na Juhu celonočná adorácia za pokoj na Ukrajine. Podrobnosti sú na výveskách.

Koncom januára začneme prípravu dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

ut: slávnosť Zjavenia Pána, cirkevne prikázaný sviatok