Oznamy na 13. nedeľu v období cez rok (28.6.2015)

Slávime trinástu nedeľu v období cez rok.

Zajtra je slávnosť sv. Petra a Pavla, cirkevne prikázaný sviatok. Sv. omše budú nasledovne: vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00. Zajtra na sviatok sv. Petra a Pavla je zbierka na dobročinné diela Svätého Otca /tzv. halier sv. Petra/. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

V utorok je koniec školského roku, deti a mládež, príďte sa poďakovať Pánu Bohu za pomoc a ochranu. Žiaci zo ZCŠ a PaSA budú mať v utorok sv. omšu o 9.00 v kostole Notre Dame.

V utorok 30. júna sa v Nitre koná Diecézne evanjelizačné stretnutie pri príležitosti 20. výročia návštevy sv. Jána Pavla II. v Nitre. Podrobnosti sú na výveskách.

V stredu o 9.00 odchádzame z autobusovej stanice  s miništrantmi na tradičný výlet. Treba si zobrať karimatku, spacák, turistické oblečenie, pršiplášť na odplašenie dažďa, plavky a troška jedla a kto má aj stan. V stredu sa pôjdeme okúpať do Rajca, vo štvrtok bude turistika.

V tomto týždni je  prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

Cez letné prázdniny od 6.7.  večerné sv. omše o 17.00 v kostole Notre Dame nebudú. Nedeľná sv. omša o 18.30 v Notre Dame je po celý rok.

V Katolíckych novinách začína prázdninová vedomostná súťaž s atraktívnymi cenami. Odporúčame Vám zapojiť sa do tejto súťaže…

Na budúcu nedeľu je slávnosť sv. Cyrila a Metoda. Srdečne vás pozývame na celonárodnú púť k sv. Cyrilovi a Metodovi do Nitry. Slávnostnú sv. omšu o 10.00 na Svätoplukovom námestí celebruje Mons. Mário Giordana, apoštolský nuncius na Slovensku.

Z našej farnosti je k  1.7.2015 dekrétom BÚ preložený pán kaplán Ľubomír Rebek.. Odchádza za výpomocného duchovného do farnosti Zlaté Moravce. Úprimne mu ďakujeme za jeho službu v našej farnosti a vyprosujeme veľa pokoja, dobra, múdrosti a lásky na novom pôsobisku.

po: slávnosť sv. Petra a Pavla, prikázaný sviatok
št: sviatok Návštevy Panny Márie