Oznamy na 22. nedeľu v období cez rok (30.8.2015)

Slávime tridsiatu nedeľu v období cez rok.

Od zajtra bude bývať aj večerná sv. omša  o 17.00 v kostole Notre Dame.

V stredu začína školský rok. Deti zo ZCŠ a študenti PaSA sv. Andreja – Svorada a Beňadika začnú školský rok sv. omšou o 9.00 v kostole Notre Dame.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie. Povzbudzujeme deti a študentov, aby začali školský rok s čistým srdcom a prišli na sv. spoveď.

Od septembra začne príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu a príprava pokrstených dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

Dňa 20. septembra sa uskutoční v Bratislave národný pochod za život. Na túto akciu pôjdeme z našej farnosti spoločne. Cena za cestu autobusom bude 10 €. Deti budú mať dopravu zdarma. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii alebo na fare. Pri prihlasovaní treba aj zaplatiť cestu. Program si môžete pozrieť na výveske.

Neinvestičný fond Beňadik v spolupráci s mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom organizuje benefičný koncert v prospech budovania pútnického miesta Skalka na budúcu nedeľu 6. septembra 2015 o 19.00 na nádvorí Trenčianskeho hradu. Spievať bude Sima Martausová, spevácky zbor Piarissimo… Určite to bude hodnotné a obohacujúce umelecké vystúpenie. Ste srdečne pozvaní.  Vstupné je dobrovoľné, podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách.

št: spomienka na sv. Gregora Veľkého, pápeža a uč. Cirkvi