Oznamy na 23. nedeľu v období cez rok (6.9.2015)

Slávime dvadsiatu tretiu nedeľu v období cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30 hod.

V utorok  8. 9.  je sviatok Narodenia Panny Márie. Tomuto titulu je zasvätený náš farský kostol, budeme mať hodovú slávnosť. Zároveň je v tento deň výročná poklona Sviatosti Oltárnej v našej farnosti, ktorá skončí zasvätením našej farnosti Panne Márii.  Prosíme, aby ste si rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou. Sv. omše v utorok  budú vo farskom kostole o 9.00 a 18.00, v kostole Notre Dame iba ráno o 7.00 a v kaplnke sv. Anny o 8.00 hod.  Pri sv. omšiach vo farskom kostole bude hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostným kazateľom pri sv. omši o 18.00 bude Peter Beňo, farár v Skalke nad Váhom.  Prosíme šikovné gazdinky o napečenie koláčikov na agapé, ktoré bude po sv. omši pred kostolom. Srdečne všetkých pozývame na hodovú slávnosť…

Večerné sv. omše v utorok v Notre Dame a u Piaristov nebudú. Večerný úmysel na svätú omšu z kostola Notre Dame bude odslúžený na hodovej slávnosti.

Vo štvrtok máme kňazskú rekolekciu v Soblahove. Začne o 9.00 poklonou pred Sviatosťou Oltárnou  a rekolekčná sv. omša bude o 9.30. Z tohto dôvodu sv. omša v kaplnke sv. Anny bude vo štvrtok už o 8.00.

Od septembra začne príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu a príprava pokrstených dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

V tomto školskom roku sa bude v našej farnosti vysluhovať sviatosť birmovania. Prijať ju môžu žiaci deviateho ročníka a starší, ktorí sú z našej farnosti. Birmovanci sa budú môcť prihlasovať na fare v týždni od 21. do 25. septembra v popoludňajších hodinách. Na fare si vyzdvihnú aj list birmovanca. Birmovanci sa musia nahlasovať osobne.

Dňa 20. septembra sa uskutoční v Bratislave Národný pochod za život. Na túto akciu pôjdeme z našej farnosti spoločne. Cena za cestu autobusom bude 10 €. Deti budú mať dopravu zdarma. Záujemcovia sa môžu prihlásiť v sakristii alebo na fare. Pri prihlasovaní treba aj zaplatiť cestu. Program si môžete pozrieť na výveske.

Benefičný koncert na podporu rozvoja pútnického miesta Skalka bude dnes o 19.00. Organizátori zmenili miesto koncertu, bude v kostole o u piaristov.  Spievať bude Sima Martausová, spevácky zbor Piarissimo…Vstupné je dobrovoľné, podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách… Ste srdečne pozvaní!

po: spomienka na svätých Košických mučeníkov
ut: sviatok Narodenia Panny Márie