Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (22.5.2016)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice.

Dnes  popoludní o 14.00 budú mať vo farskom kostole nácvik pred 1. sv. prijímaním deti z 5. a 6.  ZŠ na Dlhých Honoch a Bezručovej. Účasť všetkých prvoprijímajúcich detí je nevyhnutná!

V sobotu od 10.00 do 11.00  bude vo farskom  kostole sv. spoveď pre prvoprijímajúce deti  z našej farnosti, ktoré pristúpia k sv. prijímaniu na budúcu nedeľu. V tomto čase budeme spovedať aj rodičov a príbuzných.

Na budúcu nedeľu vo farskom kostole o 9.00 budú mať prvé sväté prijímanie deti zo 7. základnej školy a o 11.00 deti z 5. a 6. ZŠ. Prosíme, aby ste nechali priestor na týchto sv. omšiach pre deti a príbuzných. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti a birmovancov.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sväté omše budú vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a u Piaristov o 6.00 a 18.00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

Dnes je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať. Sv. omša vo farskom kostole o 9.00 je obetovaná za všetkých dobrodincov.

Žiadosti na prijatie dieťaťa do cirkevnej MŠ možno podávať do 31.5.

Sviatosť birmovania sa bude v našej farnosti vysluhovať v sobotu 4.6.2016 o 9.30. Preto v sobotu 4.6. budú krsty o 8. 30 v kostole Notre Dame, aby sa na birmovku všetko v  pokoji pripravilo.

V piatok o 19.00 bude mládežnícka sv. omša v kostole Notre Dame. Pozývame.

V októbri plánujeme púť do Ríma z našej farnosti.