Oznamy na 9. nedeľu v období cez rok (29.5.2016)

Slávime deviatu nedeľu v období cez rok.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé sv. prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok je slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, po všetkých sv. omšiach bude odprosujúca modlitba.

V tento piatok 3. júna o 18.30 budú mať vo farskom kostole posledný nácvik birmovanci, od 19.30 budeme spovedať birmovancov, birmovných rodičov a príbuzných pred sviatosťou birmovania. Sviatosť birmovania bude v sobotu 4. júna o 9.30 vo farskom kostole. Birmovať bude náš diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Prosíme, riaďte sa pokynmi usporiadateľov.

Kvôli pokojnej príprave na birmovku budú krsty  v túto sobotu 4.6. o 8.30 výnimočne v kostole Notre Dame.

V najnovšom čísle Katolíckych novín je článok o rehoľnej sestre zo Slovenska, ktorú zabili v Sudáne…

st: spomienka na sv. Justína, mučeníka
pi: slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
so: spomienka Nepoškvrneného Srdca Panny Márie