Oznamy na 14. nedeľu v období cez rok (3.7.2016)

Slávime 14. nedeľu cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30.

Dnes o 13.00 odchádzame z autobusovej stanice s miništrantmi na výlet. Treba si zobrať karimatku, spacák, turistické oblečenie, pršiplášť na odplašenie dažďa, plavky a troška jedla a vodu.  Dnes špekačky na večer sú zabezpečené. Kto má, nech si zoberie aj stan.

Cez letné prázdniny od 4.7., teda od zajtra, večerné sv. omše o 17.00 v kostole Notre Dame nebudú. Nedeľná sv. omša o 18.30 v Notre Dame je po celý rok.

V utorok je slávnosť sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov. Sv. omše budú ako v nedeľu.

Od 9. do 13. júla sa na Skalke koná konferencia Nové svitanie. Podrobnosti sú na výveskách.

Púť na Skalke bude o dva týždne 16. a 17. júla. Podrobnosti si môžete pozrieť na výveskách. V nedeľu 17.7., keď je púť na Skalke, nebude sv. omša o 11.00 vo farskom kostole.

V rámci predsedníctva Slovenska v Rade EÚ sa budeme každý týždeň modliť za jeden členský štát. Môžete si to pozrieť na výveske.

Na budúcu nedeľu je pravidelná zbierka na opravy našich kostolov. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať. Svätá omša vo farskom kostole o 9.00 bude obetovaná za všetkých dobrodincov.

Srdečne vítame v našej farnosti nových  pánov kaplánov Vladimíra Uhrina a Jozefa Hlavinu. Želáme im, aby sa v našej farnosti cítili dobre a boli spokojní. Nech sa im u nás darí… Zároveň vítame v našej farnosti pána diakona Jána Kollárika. Bude u nás cez prázdniny na diakonskej praxi. Nech sa u nás dobre cíti a nech sa mu darí.

ut: slávnosť sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestov
st: spomienka na sv. Máriu Goretti, pannu a mučenicu