Oznamy na 23. nedeľu v období cez rok (4.9.2016)

Slávime dvadsiatu tretiu nedeľu v období cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30 hod.

Zajtra je začiatok školského roku. O 9.00 bude svätá omša pre deti a rodičov našej novej materskej škôlky, pre deti základnej cirkevnej školy a aj pre študentov PaSA v kostole Notre Dame.

Vo štvrtok  8. 9.  je sviatok Narodenia Panny Márie. Budeme mať hodovú slávnosť. Zároveň je v tento deň výročná poklona Sviatosti Oltárnej v našej farnosti, ktorá skončí zasvätením našej farnosti Panne Márii.  Prosíme, aby ste si vo farskom kostole rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou. Sv. omše vo štvrtok  budú vo farskom kostole o 9.00 a 18.00, v kostole Notre Dame iba ráno o 7.00 a v kaplnke sv. Anny o 8.00 hod.  Pri sv. omšiach vo farskom kostole bude hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostným kazateľom pri sv. omši o 18.00 bude Ivan Šulík, riaditeľ Spolku sv. Vojtecha.  Prosíme šikovné gazdinky o napečenie koláčikov na agapé, ktoré bude po sv. omši pred kostolom. Srdečne všetkých pozývame na hodovú slávnosť…

Večerné sv. omše vo štvrtok v Notre Dame a u Piaristov nebudú.

Vo štvrtok máme aj kňazskú rekolekciu v Bierovciach. Začne o 9.00 poklonou pred Sviatosťou Oltárnou  a rekolekčná sv. omša bude o 9.30.

Od septembra začína príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu a príprava pokrstených dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

Benefičný koncert na podporu rozvoja pútnického miesta Skalka bude dnes o 19.00 na nádvorí Trenčianskeho hradu. Účinkuje Bratislavský chlapčenský zbor. Srdečne pozývame.

st: spomienka na svätých Košických mučeníkov
št. sviatok Narodenia Panny Márie