Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (11. 6. 2017)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice. Pravidelné tvorivé stretnutie detí v cirkevnej škole o 15.30 dnes nebude, bude na budúcu nedeľu.

CPR pozýva dnes o 16.00 rodiny s deťmi na marionetové predstavenie „Poprepletko“. Predstavenie sa uskutoční v záhrade CPR na Farskej 12. Podrobnosti sú na výveskách.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sväté omše budú vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a u Piaristov o 6.00 a 18.00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

Dňa 30. júna a 1. júla  organizujeme pre miništrantov  tradičný výlet. Chlapci miništranti budú mať tento výlet ako odmenu za celoročnú miništrantskú službu. Prihlasujte sa. Odchádzame v piatok o 12.00 z autobusovej stanice. Treba si zobrať karimatku, spacák, turistické oblečenie, pršiplášť na odplašenie dažďa, plavky a trošku jedla. Kto má stan, nahláste to v sakristii.

V piatok a v sobotu budú v Nitre vysvätení noví diakoni a kňazi. Myslime na nich vo svojich modlitbách.

Na budúcu nedeľu je Deň otcov. Otcovia môžu tento deň osláviť so svojimi synmi aj tým, že budú spolu pri sv. omšiach miništrovať… Povzbudzujeme vás k tomu…

Na budúcu nedeľu bude pravidelná zbierka na opravy a údržbu našich kostolov a farských budov. V tomto roku chceme mimo iného vymeniť okná na farskej budove a opraviť komín, ktorý je v havarijnom stave. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať. Sv. omša vo farskom kostole o 9.00 na budúcu nedeľu bude obetovaná za všetkých dobrodincov.

ut: spomienka na sv. Antona Paduánskeho, kňaza a uč. Cirkvi
št: slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, prikázaný sviatok