Oznamy na 22. nedeľu v období cez rok (3.9.2017)

Slávime dvadsiatu druhú nedeľu v období cez rok. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci, preto v kaplnke sv. Anny bude celodenná poklona pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Poklona začne po sv. omši a skončí záverečným požehnaním o 17.30 hod.

Zajtra je začiatok školského roku. O 9.00 bude v kostole Notre Dame svätá omša pre deti základnej cirkevnej školy a pre študentov PaSA.

Vo štvrtok máme v našom farskom kostole kňazskú rekolekciu. Začne o 9.00 poklonou pred Sviatosťou Oltárnou a rekolekčná sv. omša bude o 9.30. Z tohto dôvodu bude vo štvrtok sv. omša v kaplnke sv. Anny už o 8.00.

V piatok 8. 9. je sviatok Narodenia Panny Márie. Tomuto titulu je zasvätený náš farský kostol. Budeme mať hodovú slávnosť. Zároveň je v tento deň výročná poklona Sviatosti Oltárnej v našej farnosti, ktorá skončí zasvätením našej farnosti Panne Márii.  Prosíme, aby ste si vo farskom kostole rozdelili služby pred vystavenou Sviatosťou. Sv. omše v piatok  budú vo farskom kostole o 9.00 a 18.00, v kostole Notre Dame iba ráno o 7.00 a v kaplnke sv. Anny o 8.00 hod. Pri sv. omšiach vo farskom kostole bude hodová zbierka. Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať.

Slávnostným kazateľom pri sv. omši o 18.00 bude Mons. Peter Paliatka, farár v Bojnej.  Prosíme šikovné gazdinky o napečenie koláčikov na agapé, ktoré bude po sv. omši pred kostolom. Srdečne všetkých pozývame na hodovú slávnosť…

Večerné sv. omše v piatok  v Notre Dame a u piaristov nebudú. Krstná náuka v piatok tiež nebude.

Od septembra začína príprava dospelých na prijatie sviatosti krstu a príprava pokrstených dospelých na prijatie sviatosti Eucharistie. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na fare.

V tomto školskom roku sa bude v našej farnosti vysluhovať sviatosť birmovania. Prijať ju môžu žiaci deviateho ročníka a starší, ktorí bývajú v našej farnosti. Birmovanci sa budú môcť prihlásiť na fare v posledný septembrový týždeň od 13.30 do 16.30. Nahlasovať sa musia osobne!

Benefičný koncert na podporu rozvoja pútnického miesta Skalka bude na budúcu nedeľu o 19.00 v kostole u piaristov.

ut: spomienka na sv. Teréziu z Kalkaty
št: spomienka na svätých Košických mučeníkov