Oznamy na 30. nedeľu v období cez rok (29.10.2017)

Slávime tridsiatu nedeľu v období cez rok.

Vincentská rodina organizuje zbierku pre chudobných. Kúpou medovníkového srdiečka môžeme pomôcť chudobným na Haiti, Hondurase a v iných krajinách. .Medovníkové srdiečka sa predávajú dnes pred všetkými kostolmi v našej farnosti. Podrobnosti sú na výveske..

V stredu 1. novembra máme slávnosť Všetkých svätých, cirkevne prikázaný sviatok.  Sv. omše budú ako v nedeľu.

Vo štvrtok  na Pamiatku všetkých verných zosnulých bude sv. omša aj v kaplnke na cintoríne o 16.00.

V dňoch od 1. – 8. novembra môžeme získať odpustky pre duše v očistci za týchto podmienok: svätá spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca (Verím v Boha, Otče náš, Zdravas a Sláva), nábožná návšteva cintorína a modlitba za zosnulých. Pri splnení tohto všetkého treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu, aj k všednému.

1. a 2. novembra sa budú po sv. omšiach predávať pred kostolom „sviečky za nenarodené deti“. Cena je 1 €, voňavé sviece v skle za 4 €. Kúpou sviečok podporíme Fórum života, ktoré sa stará o týrané ženy, matky a ich deti v núdzi.

V tomto  týždni máme prvý piatok v mesiaci, preto v piatok po svätej omši o 16.00 vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie.

Farská charita Trenčín – Juh pozýva nových dobrovoľníkov do služby ľuďom v núdzi. Veriaci sa môžu zapojiť do prác v teréne, Sociálnom šatníku, Potravinovej banke Slovenska alebo varenia polievok pre ľudí bez domova. Kontakt je na plagáte.

V sobotu máme voľby do VUC. Povzbudzujeme k účasti na týchto voľbách. Voľme ľudí, ktorých poznáme…

st: slávnosť Všetkých svätých, prikázaný sviatok
št: Spomienka na všetkých verných zosnulých
so: spomienka na sv. Karola Boromejského, biskupa