Oznamy na 2. nedeľu v období cez rok (14.1.2018)

Slávime druhú nedeľu v období cez rok.

Zajtra po večernej sv. omši sa v kostole Notre Dame uskutoční modlitbové stretnutie členov Misijného združenia Ducha Svätého.

Oznamujeme rodičom, že prvé sv. prijímanie v našej farnosti bude pre cirkevnú školu dňa 20. mája 2018, pre ostatné ZŠ dňa 27. mája 2018. Pre deti budeme opäť požičiavať rovnošaty.

Sviatosť birmovania sa v našej farnosti bude vysluhovať v sobotu 28.4.2018.

Od štvrtku budeme prežívať týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, modlime sa v týchto dňoch intenzívnejšie na tento úmysel.

V Prešove sa v dňoch 26. – 29. júla uskutoční Národné stretnutie mládeže P18. Všetci mladí sú srdečne na toto stretnutie pozvaní. Prihlasovanie sa začína 18.1.2018 a prvých 24 hodín je výrazná zľava. Podrobnosti nájdete  na výveske.

V sobotu 27.1.2018 o 15.00 sa v piaristickom kostole uskutoční blok prednášok na tému: „Zastavme zlo z Istanbulu“. Prednášajúcim bude Marián Kuffa, predseda Inštitútu Krista Veľkňaza a ďalší. Nosnou témou bude záchrana rodiny.

Na budúcu nedeľu bude pravidelná zbierka na opravy našich kostolov a farských budov.  Za vaše milodary vyslovujeme vopred úprimné Pán Boh zaplať. Svätá omša o 11. 00 vo farskom kostole bude na budúcu nedeľu obetovaná za všetkých dobrodincov.

st: spomienka na Antona, opáta