Oznamy na 6. veľkonočnú nedeľu (6.5.2018)

Slávime šiestu veľkonočnú nedeľu.

Dnes pri sv. omši o 18.30 v kostole Notre Dame bude spievať zbor Ora et canta zo Skalky, po sv. omši bude krátky koncert. Srdečne pozývame…

Oznamujeme rodičom, že podávanie žiadostí na prijatie dieťaťa do MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta pre školský rok 2018/2019 sa uskutoční v dňoch 7.mája a 9. – 11. mája 2018 v čase od 8.00 do 15.30 v Základnej cirkevnej škole v kancelárii zástupkyne školy. Podrobnosti nájdete na stránke školy sv. Andreja Svorada a Benedikta.

Prvoprijímajúcim deťom pripomíname, že od dnešnej nedele až do prvého sv. prijímania bude vo farskom kostole pred detskou sv. omšou o 10.30 nácvik piesní k prvému sv. prijímaniu. Účasť detí je povinná.

V pondelok, utorok a stredu tohto týždňa sú prosebné dni, ktorých obsahom je modlitba za úrodu.

Vo štvrtok je slávnosť Nanebovstúpenia Pána, cirkevne prikázaný sviatok. Sv. omše budú ako vo sviatok, vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00.

V sobotu je modlitbový deň v Nitre, záujemci sa hláste u pani Cákovej.

Od piatka sa budeme po sv. omšiach  modliť Novénu k Duchu Svätému.

Na budúcu nedeľu je zbierka na katolícke masmédiá.

št:  slávnosť Nanebovstúpenia Pána, prikázaný sviatok