Oznamy na nedeľu Najsvätejšej Trojice (27.5.2018)

Slávime nedeľu Najsvätejšej Trojice.

CPR pozýva dnes popoludní o 16.30 v záhrade  na Farskej ulici na marionetové divadlo pre deti s názvom „Perníková chalúpka“.

Dnes o 9.00 a o 11.00 vo farskom kostole majú prvé sväté  prijímanie deti zo základných škôl v našej farnosti. Myslime v modlitbách na naše prvoprijímajúce deti.

Úprimne ďakujeme za pomoc pri príprave detí na prvé sv. prijímanie a za organizovanie tejto slávnosti v našej farnosti.

Rovnošaty môžu deti odovzdať v náukovej miestnosti dnes po sv. omši  alebo v pondelok po sv. omši. Svätá omša v pondelok o 16.00 bude zameraná pre prvoprijímajúce deti.

Vo štvrtok je cirkevne prikázaný sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi. Sv. omše budú vo farskom kostole o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a u piaristov o 6.00 a 18.00. Po sv. omši o 16.00 bude procesia okolo farského kostola. Prosíme deti, zvlášť prvoprijímajúce, aby si priniesli lupienky kvetov, ktoré budú sypať pred Najsvätejšou Sviatosťou.

V tomto týždni máme prvý piatok v mesiaci, spovedáme približne hodinu pred sv. omšami. V piatok po sv. omši vo farskom kostole bude prvopiatková pobožnosť pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou a požehnanie. Povzbudzujeme prvoprijímajúce deti, aby  začali už  v tento piatok svojich Deväť prvých piatkov. To znamená, že každý mesiac pred prvým piatok pristúpia k sv. spovedi a na prvý piatok k sv. prijímaniu. Dostali k tomu aj obrázky, aby si to mohli zaznačiť. Pán Ježiš si veľmi prial, aby sme si takto uctili jeho Srdce a sv. prijímanie na prvé piatky obetovali ako odčinenie hriechov a urážok, ktorých sa mu od nás ľudí dostáva.

Birmovanci si na fare môžu vyzdvihnúť DVD z birmovky.

št: slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, prikázaný sviatok
pi: spomienka na sv. Justína, mučeníka