Oznamy na 2. adventnú nedeľu (9.12.2018)

Slávime druhú adventnú nedeľu. Dnes o 14.00 sa na Mierovom námestí a o 15.00  v kostole u piaristov uskutoční Benefičný koncert na podporu Hospicu milosrdných sestier. Program je na výveskách. Ste srdečne pozvaní. Počas koncertu i po ňom budú dobrovoľníci v meste vyberať  milodar na Hospic, ktorým môžeme prispieť na ušľachtilú vec…

Piaristické gymnázium pozýva v pondelok 10.12. na dobročinný Mikulášsky bazár, ktorý sa bude konať od 10.45 do 13.30 v refektári gymnázia. Vchod do budovy školy bude cez kaviareň Alžbetka alebo z Palackého ulice. Výťažok bude venovaný združeniu HIA, ktoré pomáha v Ugande.

Katolícka škola sv. Andreja Svorada a Benedikta v Trenčíne pozýva na Adventné čítanie Nonstop Biblia, ktoré bude v kostole Notre Dame v utorok 11.decembra 2018  z vybraných kapitol Starého a Nového zákona. Začiatok bude ráno o 8.00 hod a bude pokračovať nonstop do 13.30 hod. Čítať budú žiaci a študenti základnej i strednej cirkevnej školy.  Príďte počúvať posolstvá spásy, všetci ste srdečne vítaní.  O 14.00 sa po čítaní Biblie bude sláviť školská sv. omša.

Prosíme o nahlasovanie chorých a nevládnych ku svätej spovedi pred vianočnými sviatkami. Nahlásiť ich môžete v sakristii, na fare alebo telefonicky.  Našich chorých budeme spovedať  v túto sobotu 15.12.2018 popoludní.

Aj v tomto roku pripravujeme v našej farnosti koledovanie detí Dobrá novina, spojené so zbierkou pre núdznych v Afrike. Koledovanie bude v našej farnosti prebiehať 26.12.2018. Rodiny, ktoré by malých koledníkov chceli prijať do svojich domovov a tak prispieť na pomoc chudobným deťom v Afrike, môžu sa zapísať v sakristiách kostolov do 24.12.2018.

V  sobotu dopoludnia spovedáme v Turnej a Bierovciach, v nedeľu na Skalke a v Opatovej. Rozpis sv. spovedí nájdete vo Farských listoch.

Pedagógovia a študenti našej katolíckej školy pripravujú 19. decembra Živý Betlehem, podrobnosti na výveskách.

st: spomienka Preblahoslavenej Panny Márie Guadalupskej
št: spomienka na sv. Luciu, pannu a muč.
pi: spomienka na sv. Jána z Kríža, kňaza a uč. Cirkvi