FARSKÉ OZNAMY - 29. NEDEĽA CO (18. 10. 2020)

FARSKÉ OZNAMY – 29. NEDEĽA CO (18. 10. 2020)

DVADSIATA DEVIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Liturgický kalendár:

19. 10.štvrtokSv. Jána Pavla II.ľ. spomienka
23. 10.piatokVýročie posviacky Kostola Notre Dameslávnosť
18. 10.nedeľaTridsiata nedeľa v Cezročnom období

Pripomíname, že od 15. 10. 2020 je možné slávenie svätých omší len so šiestimi ľuďmi vrátne kňaza. Sväté omše v našej farnosti sa slávia v riadnych časoch a okrem kňaza a nevhynutnej asistencie je možné, aby sa zúčastnili 2 – 3 osoby, len z radov tých, na ktorých úmysel je obetovaná sv. omša. Prosíme vás o rešpektovanie týchto opatrení nielen v duchu poslušnosti a dobrého kresťanského svedectva, ale aj, a predovšetkým, z dôvodu ochrany zdravia seba a druhých. Preto vás dôrazne prosíme, aby ste sa v čase sv. omší nezhromažďovali okolo kostolov!

Celodenná piatková adorácia v Kostole Notre Dame bude bývať aj naďalej, pri zachovaní protipandemických opatrení (v jednom čase max. 6 ľudí). Počas tejto piatkovej adorácie bude k dispozícii aj kňaz k sviatosti zmierenia a svätému prijímaniu, dopoludnia od 9.00 – 11. 00 hod. a popoludní od 15.00 – 16.30 hod.

Okrem vyššie spomínanej možnosti je možne pristúpiť k svätému prijímaniu alebo sviatosti zmierenia len individuálne po telefonickom dohovore na čísle uvedonom na výveskách našich kostolov alebo na internetovej stránke našej farnosti (+421 910 852 349). Inak odporúčame sledovanie priamych prenosov sv. omše, duchovné sv. priímanie, modlitbu posv. ruženca, čítanie Božieho slova a iné prostriedky duchovného života.

Úradné hodiny v kancelárii farského úradu zostávajú v týchto dňoch bez zmeny, pri zachovaní hygienických opatrení (rúško, dezinfekcia, sociálny odstup).

Táto nedeľa je misijná. Vzhľadom na danú situáciu je možné konať len e-zbierku na misie. Zapojiť sa do tejto zbierky môžete prostredníctvom internetovej stránky misijnediela.sk. Avšak túto myšlienku môžeme podporiť aj duchovne: pamätajme v modlitbach dnes a počas zostávajúcich dní tohto mesiaca na misionárov, zvlášť na tých, ktorí majú najťažšie podmienky. A samozrejme nezabúdajme, že pre svoje okolie, ktoré nás vníma ako tých, čo sa hlásia ku kresťanstvu, sme aj my sami misionármi…

V nasledujúcom týždni bude sv. omše z farského kostola prenášať Rádio Mária. V pondelok – piatok o 16.00 hod., v sobotu o 8.00 hod. a v nedeľu o 9.00 hod.

24. 10. 2020 uplynie 5 rokov od smrti Jeho Eminencie Jána Chryzostoma kardinála Korca. Pri tejto príežitosti sa bude 23. 10. 2020 o 17.00 hod. sláviť sv. omša v Katedrále – Bazilike sv. Emeráme v Nitre, ktorú budú prenášať viaceré médiá. Pamätajme vo svojich modlitbách na tohto svedka viery, ktorý požehnane spravoval našu Nitriansku diecézu v r. 1990 – 2005.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349