FARSKÉ OZNAMY - KRST PÁNA (09.01.2022)

FARSKÉ OZNAMY – KRST PÁNA (09.01.2022)

Liturgický kalendár:

13.01.štvrtokSv. Hilára, biskupa a učiteľa Cirkviľ. spomienka
16.01.nedeľaDruhá nedeľa v Cezročnom období

Dnešnou nedeľou sa končí Vianočné obdobie. Ďakujeme Pánu Bohu a vám všetkým za pokojné a požehnané prežitie sviatkov!

Pri rozdávaní sv. prijímania sme si si všimli, že viacerí po prijatí Eucharistie zbytočne dlho zostávajú pred rozdávateľom a tým bránia plynulému pohybu sprievodu na sv. prijímanie. Veľmi pekne vás prosíme, aby ste si konsekrovanú hostiu, ktorú prijmete na ruku, čím prv vložili pred kňazom alebo rozdávateľom do úst, vynechali prípadné pokľaknutie, prežehnanie a iné prejavy nábožnosti a hneď sa vrátili na svoje miesto, kde sa môžete v pokoji venovať súkromnej modlitbe a prejavom nábožnosti bez toho, aby ste obmedzovali iných. Zároveň prosíme, aby ste si pri rozdávaní sv. prijíma- nia všímali situáciu okolo seba, vybrali si najľahšiu cestu späť na svoje miesto a nevbiehali zbytočne do cesty tým, ktorí k rozdávateľovi ešte len prichádzajú. Veríme, že sa tak rozdávanie sv. prijímania stane ešte dôstojnejším a pokojnejším.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349