FARSKÉ OZNAMY XXXIII. nedeľa v cez

15.11.UtorokSv. Albert Veľký, biskup a uč. Cirkvispomienka
16.11.StredaSv. Margita Škótskaspomienka
17.11.ŠtvrtokSv. Alžbeta Uhorská, rehoľníčkaspomienka
20.11.NEDEĽANÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, KRÁĽA NEBA I ZEME  XXXIV. v cezročnom období
  • Na budúcu nedeľu sa pri sv. omšiach vo všetkých kostoloch našej farnosti, bude konať osobitná pobožnosť pred vyloženou Najsvätejšou sviatosťou s obnovou  zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa na nej zúčastní môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Všetci, ktorí máte radi Sväté písmo a chcete sa nad ním zamyslieť, môžete prísť na stretnutie vo štvrtok o 18, oo hod. v kostole Notre Dame.
  • Blíži sa Adventné obdobie: Centrum pre rodinu aj v tomto roku zabezpečuje výrobu adventných vencov. Výťažok z predaja vencov bude použitý na podporu aktivít centra. Minimálna cena venca je 14€ a môžete si ho objednať na internetovej stránke centra (cprtrencin.sk/kalendar/adventne-vence) alebo telefonicky (+421 940 785 275) alebo sa zapísať v sákristii kostola.
  • Tento rok v našej farnosti pripravujeme Jasličkovú pobožnosť a tiež sa chceme zapojiť do Koledovania dobrej noviny. Preto pozývame všetky, menšie i väčšie deti, aby sa zapojili. Takto sa spolu pripravíme na Vianoce a zároveň druhým pomôžeme a urobíme radosť. Záujemci sa môžu zapísať v sakristiách našich kostolov, alebo u p. kaplána Martina Sedláčka, či sestry Miriam. Prvé stretnutie, kde si rozdelíme úlohy bude v sobotu 26.11.2022 o 15:00 pri kostole Notre-Dame. Na stretnutí sa dohodneme, ako budú prebiehať ďalšie nácviky.
  • V dňoch 14. – 20. novembra 2022 sa na Slovensku uskutoční Týždeň Cirkvi pre mládež.
  • Viacero organizácií pracujúcich s mládežou a farností chystá v tomto týždni aktivity pre mladých ľudí (tu môžete dodať ak sa čosi chystá u vás alebo vašom okolí). Viac o aktivitách môžete nájsť na stránke https://erko.sk/tyzdenpremladez. Zároveň vás pozývame v tomto týždni k modlitbe za mladých ľudí.