FARSKÉ OZNAMY NEDEĽA NÁŠHO PÁNA JEŽIŠA KRISTA, KRÁĽA NEBA I ZEME  (XXXIV. v cezročnom období)

21. 11.PondelokObetovanie preblahoslavenej Panny Máriespomienka
22.11.UtorokSv. Cecília, panna a mučeníčkaspomienka
24. 11.ŠtvrtokSv. Ondrej Dung-Laka, kňaz a spoločníci, mučenícispomienka
25. 11.PiatokSv. Katarína Alexandrijská, panna a mučenicaspomienka
27.11.NEDEĽAI. Adventná
  • Dnes pri sv. omšiach vo všetkých kostoloch našej farnosti, konáme osobitná pobožnosť pred vyloženou Najsvätejšou sviatosťou s obnovou  zasvätenia ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa na nej zúčastní môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  • Vo štvrtok o 18, oo hod. sa v kostole Notre Dame opäť stretneme a budeme uvažovať nad Božím Slovom. Srdečne vás pozývame.
  • Blíži sa Adventné obdobie: Aj v tomto roku pre vás Centrum pre rodinu pripravuje adventné vence. Výťažok z ich predaja bude použitý na podporu aktivít tohto centra. Adventný veniec si môžete objednať v sakristii kostolov, priamo v Centre pre rodinu alebo prostredníctvom objednávkového formulára na internetových stránkach centra najneskôr do 21. novembra. Vzorový veniec máme v sákristii.
  • Tento rok v našej farnosti pripravujeme Jasličkovú pobožnosť a tiež sa chceme zapojiť do Koledovania dobrej noviny. Preto pozývame všetky, menšie i väčšie deti, aby sa zapojili. Takto sa spolu pripravíme na Vianoce a zároveň druhým pomôžeme a urobíme radosť. Záujemci sa môžu zapísať v sakristiách našich kostolov, alebo u p. kaplána Martina Sedláčka, či sestry Miriam. Prvé stretnutie, kde si rozdelíme úlohy bude v sobotu 26.11.2022 o 15:00 pri kostole Notre-Dame. Na stretnutí sa dohodneme, ako budú prebiehať ďalšie nácviky ale na tieto stretnutia pozývame všetky deti, nie len tie ktoré budú koledovať. Šikovné mamičky, ktorých detičky prídu na stretnutie, môžete pripraviť  a poslať koláčik, či iné občerstvenie pre deti. Vopred ďakujeme!
  • Radi Vám predstavíme spoločenstvo SLUŽOBNÍCI JEŽIŠOVHO VEĽKŇAZSKÉHO SRDCA v nedeľu 27. novembra v kostoloch: vo farskom kostole pri svätých omšiach o 9:00 h. a 11:00 h., Notre Dame pri svätých omšiach o 7:00 h. a 8:30 h. a v kostole sv. Anny pri svätej omši o 8:00 h. Taktiež o 13:30 h. vás srdečne pozývame do kostola Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, kde Vám spoločenstvo predstavíme bližšie a spoločne sa za všetkých kňazov pomodlíme. Tešíme sa na vás!
  • Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne Vás srdečne Vás pozýva na jubilejný 10. benefičný koncert hospicu, ktorý sa uskutoční na 3. adventnú nedeľu 11. decembra 2022. O 15.tej hodine sa v Piaristickom kostole v Trenčíne predstaví slovenské operné duo La Strada. Viac informácií o koncerte nájdete na výveskách a našej farskej stránke.
  • Keďže sa končí liturgický rok chceme zo srdca poďakovať aj p. kostolníčke z kostola sv. Anny, sestričkám najmä sestričke Goretti, aranžérovi Vladimírovi z farského kostola, miništrantom, organistom, speváckemu zboru dospelých, detskému speváckemu zboru a hudobníkom a každému z vás, ktorí ste svojou prácou pri upratovaní kostolov, svojimi milodarmi, a predovšetkým svojou účasťou prispeli k oslave nášho Pána Boha dôstojnou liturgiou na týchto svätých miestach. On sám nech je vašou odmenou tu i raz vo večnosti..
  • Tradične na prvú adventnú nedeľu konáme zbierku na charitu. Po sv. omšiach o týždeň môžete obetovať svoj milodar na tento cieľ. Nech vás Pán za vašu lásku odmení.