FARSKÉ OZNAMY XXX. NEDEĽA CEZ ROK

02.11.ŠtvrtokSpomienka na všetkých zosnulých veriacichSpomienka
04.11.SobotaSv. Karol Boromejský, biskupSpomienka
05.11.NEDEĽAXXXI. v cezročnom období

V STREDU je PRIKÁZANÝ SVIATOK. Sv. omše budú ako v nedeľu. Pripravili sme pre vás malú výstavu relikvii, ktoré si môžete prezrieť vo farskom kostole.
– Popoludní o 15,oo bude na cintoríne, pri kríži, pobožnosť za zosnulých.
– Farnosť Juh pozýva vo štvrtok (2.11.) o 15,oo na pobožnosť za zosnulých a to pri kríži na cintoríne.

K získaniu odpustkov pre zosnulých v dňoch od 1. do 8. novembra, je potrebná sv.spoveď, sv.prijímanie, modlitba na úmysel Svätého Otca (Otče náš; Zdravas; Sláva Otcu…) a nábožné navštívenie cintorína spojené z modlitbou za zosnulých.

Tento týždeň máme :

– prvý ŠTVRTOK, Deň modlitieb za duchovné povolania, prosím pamätajte na tento úmysel aj vo svojich súkromných modlitbách. Vo štvrtok bude o 15,oo h. adorácia a modlitby na tento úmysel.

– prvý PIATOK, spovedať budeme asi 45 min. pred sv. omšou. Po sv. omši, vo farskom kostole, bude prvopiatková pobožnosť k božskému Srdcu.

– prvú SOBOTU (fatimská), o 8,oo h. začne pobožnosť k Panne Márii a po nej sv. omša. Chceme si pri tejto príležitosti spomenúť na všetkých zosnulých farníkov.

Občianske združenie Fórum života organizuje kampaň “Sviečka za nenarodené deti”. Do kampane sa môžete zapojiť kúpou sviečky a jej zapálením 2. novembra, kedy si pripomíname všetky počaté deti, ktoré nemali možnosť narodiť sa. Sviečky sú k dispozícii na zakúpenie v kostoloch a v Centre pre rodinu Trenčín.

V našej farnosti pokračujeme s pravidelnými Modlitbami za pokoj, ktoré sa konajú vždy v prvý pondelok v mesiaci, najbližšie v pondelok, 6.11.2023 po svätej omši o 16.45 vo farskom kostole Ide o iniciatívu komunity Sant’Egídio, ktoré pôsobí aj v našom meste. Modlitbou a konkrétnou pomocou ľuďom bez domova sa snažia vnášať pokoj do Trenčína i do celého sveta. Podporme túto iniciatívu svojou účasťou a prídime sa modliť za tak potrebný mier a pokoj vo svete.

Centrum pre rodinu pozýva slobodných katolíkov vo veku 26 – 36 rokov, ktorí vo viere hľadajú svojho životného partnera, na efektívne, bezpečné, anonymné zoznamovacie stretnutie s názvom katRande. Podujatie sa uskutoční 7. novembra 2023 od 17:30 v priestoroch Centra pre rodinu na Farskej 12, Trenčín. Ďalšie informácie a registračný formulár nájdete na webových stránkach Centra pre rodinu.

Centrum pre rodinu ďalej pozýva rodiny na nedeľný výlet na Lopeník, ktorý sa uskutoční 5. novembra 2023. Zraz a začiatok výletu bude ráno o 9:00 hod. v obci Nová Bošáca pri miestnom cintoríne.