FARSKÉ OZNAMY NA II.ADVENTNÚ NEDEĽU

14.12.ŠtvrtokSv. Ján z Kríža, kňaza a učiteľ CirkviSpomienka
17.12.NEDEĽAIII. ADVENTNÁ

Nedeľa (10.12.):

• Milí rodičia a deti, aj tento rok sa chce naša farnosť pripojiť ku koledníkom Dobrej noviny a ohlasovať radostnú zvesť. Pozývame detí a mladých, ktorí sa chcú zapojiť svojim spevom a vinšami ku koledníkom na nácvik, dnes v nedeľu 10. decembra o 17,30 v klubovni pri kostole Notre Dame. Koledovať budeme  26. decembra 2023 popoludní.
    Prihláste sa aj vy, ktorí chcete prijať koledníkov. Najlepšie už dnes.
  • V sakristii našich kostolov a cez farský telefón môžete prihlásiť chorých na sv. spoveď pred vianočnými sviatkami, ktorá sa uskutoční v dňoch:
    • 14.12. – prihlásení k sviatkom
    • 15.12. – prvopiatkoví

Utorok (12.12.):

• V kostole Notre Dame bude prebiehať súvislé čítanie Biblie v čase od 8,00 do 14,00 hod. Srdečne vás pozývame.

Sobota (16.12.):

• Pozývame na rorátnu sv. omšu, ktorú budeme sláviť v sobotu, 16. decembra o 6:30 hod. vo farskom kostole Narodenia Panny Márie v Trenčíne. Po sv. omši pozývame na raňajky v kancelárii farského úradu.
  • V sobotu (16.12.) chceme upratať kostol pred vianočnými sviatkami, prosíme dobrovoľníkov aj z radov mužov a mládeže, najmä birmovancov, o pomoc. Upratovať začneme o 9.00h.

Nedeľa (17.12.)spoločná spoveď

• Budeme v našej farnosti vysluhovať sviatosť zmierenia pred vianočnými sviatkami.
  • Spovedať budeme v :
    • Kostole sv. Františka Xaverského /Piaristi/ – od 15:00 do 17:30h.
    • Kostole Notre Dame – od 15:00 do 17:30 h.
      • Sv. prijímanie počas spovedania rozdávať nebudeme.
  • V tento deň bude sv. spoveď aj vo farnosti Trenčín – Juh, v čase od 15:00 – 18,00 h.

Utorok (19.12.) – spoločná spoveď

• Okrem nedele budeme spovedať aj v utorok (19.12.), od 15:00 – 17:00 h.  Na nástenke i na stránke našej farnosti a facebooku je rozpis spovedania v ostatných farnostiach v trenčianskom dekanáte.

V advente počas školských dní budú rorátne sv. omše o 7:00 v kostole Notre Dame. Deti si môžu priniesť lampáše so sviečkou. Spolu v sprievode vstúpime do chrámu. Každý deň spoznáme jeden z pokladov sv. Jozefa.

Počas adventu v Centre pre rodinu Trenčín sú Adventné dielničky v sobotu a nedeľu v čase od 15:30 do 18:30 hod. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s aktivitami a tvorbou Centra pre rodinu, ohriať sa pri punči a spolu s deťmi si vyrobiť vianočnú ozdobu či darček.

Dnes po sv. omšiach môžete svojim milodarom podporiť zbierku Boj proti hladu.