FARSKÉ  OZNAMY NA V.PÔSTNU NEDEĽU

UT.:19. 3.SV. JOZEF, ŽENÍCH PANNY MÁRIESlávnosť
NEDEĽA24. 3.PALMOVÁ (KVETNÁ) NEDEĽA

NEDEĽA (17.03.)

• Pobožnosť „Krížová cesta“ býva v našej farnosti takto:
    • Farský kostol: piatok o 15:15 h;
    • Notre Dame: piatok o 16:15 h. a nedeľa 17:45 h.
    • Sv. Anna: piatok: 7:45 h. a nedeľa 15:00 h.
  • Dnes (17.03.) po sv. omšiach konáme zbierku na potreby našej farnosti. Mali sme v týchto dňoch neplánované a veľké výdavky, nakoľko sa nám pokazili kotol vo farskom kostole a na farskom úrade. Bolo potrebné ich vymeniť za nové. Blížia sa Ľudové misie v našom meste, ktoré sa budú konať koncom mája a začiatkom júna. Bude to mimoriadne  a aj finančne náročné podujatie. Je potrebné sa naň pripraviť aj po tejto stránke. Za vaše milodary vopred ďakujeme a Pán nech je Vašou odmenou.

PONDELOK (18.03.)

• Prosili by sme mužov o pomoc. Začali sme s rekonštrukciou priestorov farského úradu t.j. bývalej kancelárie. Potrebujeme odstrániť starú, vlhku omietku. Ak sa rozhodnete prísť, prineste si prosím sekáč a kladivo. Už vopred vám ďakujem. V pondelok o 9:00h.

ŠTVRTOK (21.03.)

• Tento týždeň, vo štvrtok, 21. marca, budeme navštevovať chorých, ktorých ste  nahlásili / ešte nahlásite a to buď osobne po sv.omši, telefonicky, e-mailom.
  • Základná škola s materskou školou sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne, pozýva budúcich prvákov a ich rodičov, ale aj iných záujemcov na Deň otvorených dverí, ktorí sa bude konať vo štvrtok, 21. marca 2024, dopoludnia od 10:00 do 12:00 hod a popoludní od 14:00 do 17:00 hod. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke školy a na plagáte na výveske.
  • Na budúcu nedeľu (24.03.) budeme spovedať v našej farnosti pred Veľkonočnými Sviatkami v kostole Notre Dame a u Piaristov v čase od 15:00 do 17:30 hod.

PIATOK (22.03.)

• Nielen birmovancom oznamujeme, že v piatok 22.3. o 16.00 bude vo farskom kostole birmovanecké stretnutie. Začíname svätou omšou a po nej bude katechéza na aktuálnu tému: Sviatosť pokánia. Všetci ste pozvaní!
  • V piatok 22.03 bude po večernej sv.omši v kostole Notre Dame vystavená sviatosť k celonočnej adorácii. Ukončenie bude ráno pred sv.omšou.

PRÍLEŽITOSTNÉ

• Hraná krížová cesta – Na budúci piatok v kostole Notre Dame sa budeme modliť hranú krížovú cestu s deťmi z farnosti Opatová. Začiatok o 16:00 h. Nakoľko sa účinkujúci potrebujú pripraviť, tak adoráciu v tento deň ukončíme o 15:00 h.
  • POZVÁNKA – Pozývame vás na farskú púť do Lúrd, Compostely, Fatimy a iných milostivých miest. Putovať budeme od 8.10. do 14.10.2024. Cestu tam a naspäť prejdeme letecky. Viac info o púti nájdete na stránke farnosti alebo na výveske. Konečná cena so všetkými výdavkami, okrem dobrovoľného pripoistenia, je 910 eur. Prihlasovať sa môžete v sakristii.
    Výnimočnosťou púte je, že vo Fatime strávime dva a pol dňa, vrátane 13.októbra. V tento deň sa v roku 1917 počas zjavenia Panny Márie  odohral slnečný zázrak pred očami tisícok svedkov. Staňme sa súčasťou veľkolepej slávnosti a príďme si vyprosovať Božie požehnanie pre seba, svoje rodiny i pre celú farnosť tak, ako nás k tomu pozýva Panna Mária.