FARSKÉ  OZNAMY NA PALMOVÚ (KVETNÚ) NEDEĽU

PIATOK29. 3.PIATOK UTRPENIA PÁNA
SOBOTA30. 3.SVÄTÁ SOBOTA
NEDEĽA31. 3.VEĽKONOČNÁ NEDEĽA PÁNOVHO ZMŔTVYCHVSTANIA
  • Dnes (24.03.) budeme spovedať pred sviatkami v našej farnosti. Spoločná spoveď bude v našich kostoloch Notre Dame a u Piaristov :
    • 24.03. (nedeľa) od 15,oo – 17, 3o h.
    • 26.04. (utorok) od 15,oo – 17, oo h.
  • Program spovedania v ostatných farnostiach našej farnosti je na výveske kostola

OBRADY V KOSTOLOCH NAŠEJ FARNOSTI:

FARSKÝ KOSTOLNOTRE DAMESv. ANNA
ZELENÝ ŠTVRTOKl6.0017.0016.00
 VEĽKÝ PIATOKl5.0016.0016.00
 BIELA SOBOTAl8.0019.0018.00
 poklona od:9.008.008.00

V STREDU, 27. marca, budeme pri sv. omšiach vysluhovať sviatosť pomazania chorých.

V stredu bude po rannej sv.omši v Notre Dame upratovanie kostola.

Na VEĽKÝ PIATOK  bude pobožnosť Krížovej cesty mestom. Srdečne vás na túto pobožnosť pozývame. Začne pred kostolom Notre Dame po obradoch približne o 17:00 h.

Na VEĽKÝ PIATOK je prísny pôst, ktorý sa nemôže nahradiť iným skutkom pokánia.Zdržujeme sa mäsitého pokrmu, každý kto zavŕšil 14. rok života a len raz za deň sa môžeme dosýta najesť, od 18. do 60. roku života. Odporúča sa predĺžiť pôst až do slávnosti vzkriesenia.

Na SVÄTÚ SOBOTU bude v každom kostole farnosti celodenná poklona Sviatosti oltárnej v Božom hrobe. Tá bude končiť asi pol hodinu pred začiatkom večerných obradov. Milodary obetované pri Božom hrobe budú použité na záchranu kresťanských pamiatok vo sv. Zemi. Bolo by vhodné, keby ste sa zhromaždili pred začiatkom obradov pri kostole, kde prakticky tieto obrady začínajú.

Veľkonočná pátračka! 01.-02. apríla 2024 – Všetky deti, veľký pozor! Na známosť sa dáááva… Veľkonočná pátračka. Prídi zažiť zábavu a objav poklad ukrytý v našej farnosti. Prihlásenie na stránkach našej farnosti.

Zo soboty na nedeľu sa mení čas. O 2.00 h posúvame hodiny na 3.00 h.

V nedeľu pri sv. omšiach bude farská ofera. Ďakujeme Vám za vaše milodary.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na príprave na sviatky v kostoloch našej farnosti: najmä dobrovoľníkom pri upratovaní a vyzdobovaní.

Milodary: Zbierka na pomoc prenasledovaným kresťanom: 1933,- €