FARSKÉ OZNAMY - 6. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (16. 5. 2020)

FARSKÉ OZNAMY – 6. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (16. 5. 2020)

VI. veľkonočná nedeľa

21.5.štvrtokNanebovstúpenie Pánaslávnosť
22.5.piatokSv. Rita z Cascie, rehoľníčkaspomienka
24.5.nedeľaVII. veľkonočná nedeľasviatok

Zajtra, v pondelok 18. 5. 2020, si pripomíname 100. výročie narodenia sv. Jána Pavla II. Pri tejto príležitosti budú v pondelok o 12.00 zvoniť zvony po celom Slovensku. Tiež budú v tento deň na základe rozhodnutia nášho biskupa, Mons. Viliama Judáka, slávené votívne sv. omše ku cti tohto veľkého priateľa Slovákov.

Keďže podľa tradície sa tri dni pred slávnosťou Nanebovstúpenia Pána slávia tzv. Prosebné dni, pozývame vás v tieto dni k intenzívnym modlitbám za najpálčivejšie úmysly: predovšetkým za ukončenie pandémie, za živých i zosnulých, poznačených šírením vírusu, ale samozrejme aj za priaznivé počasie, bohatú úrodu a dostatok vody a potravím nielen pre nás, ale aj pre všetkých ľudí. V našej farnosti bude liturgicky záväzný utorok, kedy budeme pri sv. omšiach prosiť za požehnanie úrody.

V stredu večer budú sv. omše o 16.00 (Farský kostol) a o 17.00 (Kostol Notre Dame) slávené už zo slávnosti Nanebovstúpenia Pána.

Pripomíname, že vo štvrtok, v deň prikázaného sviatku, sa sv. omše budú sláviť v bežnom bohoslužobnom poriadku: ráno o 7.00 a 8.00 v Kostole Notre Dame, večer o 16.00 vo Farskom kostole a o 17.00 opäť v Kostole Notre Dame.

Z Biskupského úradu v Nitre nám oznámili, že birmovka v našej farnosti je presunutá na sobotu 5. 9. 2020. O znovuobnovení birmovaneckých stretnutí vás budeme informovať.

Mnohí ste sa v uplynulých dňoch dopytovali aj na termíny prvého sv. prijímania. Nad týmito termínmi však môžeme uvažovať až po tom, ako Krízový štáb SR oznámi či a kedy budú otvorené základné školy. Dovtedy vás prosíme o trpezlivosť.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349