FARSKÉ OZNAMY - 27. NEDEĽA (4. 10. 2020)

FARSKÉ OZNAMY – 27. NEDEĽA (4. 10. 2020)

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Liturgický kalendár:

7. 9.stredaRužencovej Panny Máriespomienka
11. 10.nedeľaDvadsiata ôsma nedeľa v Cezročnom období

Pripomíname, že dnes bude celodenná adorácia v Kostole sv. Anny ukončená skôr, o 17.00 hod., nakoľko o 17.30 hod v Kostole Notre Dame bude slávnostnejšia modlitba posv. ruženca, ako poďakovanie za vernosť tých, ktorí vytrvali v čase prenasledovania.

Ako iste viete, od 1. 10. 2020 je až do odvolania v platnosti nariadenie, že na športových, kultúrnych a cirkevných akciách môže byť maximálny počet 50 ľudí. V prípade záujmu uvažujeme pridať nedeľné sv. omše tak vo farskom kostole, ako aj v Kostole Notre Dame. Tiež je dobré, aby ste na sv. omše neprichádzali skôr ako približne 15 minút pred začiatkom. Čo sa týka modlitby ruženca, spoločne pred sv. omšami sa môžete pomodliť toľko desiatkov, koľko sa bude dať, inak odporúčame zachovať idividuálny spôsob tejto modlitby. Prosíme vás všetkých o pochopenie a zodpovedné dodržiavanie týchto a ostatných doterajších opatrení. Tých, ktorí chodia denne na jednu alebo dokonca viac sv. omší prosíme, aby si vybrali len jednu sv. omšu, len v niektoré dni týždňa a prenechali možnosť zúčastniť sa sv. omší aj iným. Tiež oznamujeme, že od 1. 10. 2020 naši otcovia biskupi udelili všeobecný dišpenz od povinnej fyzickej účasti na nedeľných a sviatočných bohoslužbách. Napokon pripomíname, že sv. omše z farského kostola môžete stále sledovať online cez webovú stránku e-kostol.sk.

V sobotu vo farskom kostole o 8.00 hod. sa bude sláviť votívna sv. omša v čase pandémie a bude obetovaná ako prosba za ochranu nášho mesta a celej krajiny.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349