FARSKÉ OZNAMY - SEDMNÁSTA NEDEĽA CO (25. 07. 2021)

FARSKÉ OZNAMY – SEDMNÁSTA NEDEĽA CO (25. 07. 2021)

Liturgický kalendár:

26. 7.pondelokSv. Joachima a Anny
Slávnosť titulu Kostola sv. Anny
spomienka
27. 7.utorokSv. Gorazda a spoločníkov
Výročie posviacky Kostola sv. Anny
spomienka slávnosť
29. 7.štvrtokSv. Martyspomienka
31. 7.sobotaSv. Ignáca z Loyoly, kňazaspomienka
1. 8.nedeľaOsemnásta nedeľa v Cezročnom období

V pondelok pri sv. omši o 8.30 hod. oslávime v Kostole sv. Anny jeho patrónku. Po skončení bude v priestore pred kostolom malé agapé. Kto v tento deň nábožne navštívi toto posvätné miesto, pomodlí sa Otče náš a Verím v Boha, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

Keďže budúca nedeľa bude prvá v mesiaci august bude v Kostole sv. Anny zvyčajná celodenná adorácia. Veľmi vás povzbudzujeme využiť nedeľné popoludnie aspoň na krátku návštevu tohto posvätného miesta a stráviť chvíľu stíšenia pred sviatostným Spasiteľom.

CPR TRENČÍN pozýva na Deň rodiny, ktorý sa uskutoční taktiež na budúcu nedeľu, 01. 08. 2021, v Parku Milana Rastislava Štefánika so začiatkom o 14.00 hod. Téma podujatia sa v tomto zameriava na hodnotu a dôležitosť otcovstva. Slogan preto znie “Otec na blízku”. Program bude zahŕňať sv. omšu, hudobné vystúpenia, divadielko, rodinné súťaže, tvorivé dielne a veľa iného. Vrelo oporúčame!

Národné združenie Spolkov kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul na Slovensku vykonáva na celom území Slovenskej republiky predajom medovníkových srdiečok od 01. 06. 2021 do 30. 04. 2022 verejnú zbierku BOJ PROTI HLADU 2021 na pomoc Hladujúcim, trpiacim a negramotným ľuďom na Haiti, Hondurase, Ukrajine, Rusku, Albánsku a na Slovensku. V Trenčíne sa bude zbierka vykonávať vo všetkých kostoloch, po sv. omšiach, v mesiaci august. Bližšie informácie nájdete na výveske pri vchode do kostola.

Rímskokatolícka cirkev farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349