FARSKÉ OZNAMY - TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (01.05.2022)

FARSKÉ OZNAMY – TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (01.05.2022)

Liturgický kalendár:

02.05.pondelokSv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvispomienka
03.05.utorokSv. Filipa a Jakuba, apoštolovsviatok
08.05.nedeľaŠtvrtá veľkonočná nedeľa

Dnes vstupujeme do mariánskeho mesiaca máj: vždy, keď sa bude dať, budeme sv. omše v tomto mesiaci končiť spoločnou modlitbou Loretánskych litánií. Povzbudzujeme všetkých – najmä v tomto období – k osobitným prejavom mariánskej úcty. Dnes je tiež prvonedeľná adorácia Najsvätejšej sviatosti v Kostole sv. Anny: z dôvodu konania synodálneho stretnutia bude zakončená už o 16.30 hod. eucharistickým požehnaním. Synodálne stretnutie o témach Ekumenizmus Autorita a spoluúčasť sa začne o 17.00 hod. v Kostole Notre Dame.

Nasledujúci týždeň je prvopiatkový a je tiež Týždňom modlitieb za duchovné povolania: prosíme, aby ste na tento úmysel pamätali vo svojich modlitbách; spovedáme približne 45 min. pred sv. omšami; vo štvrtok bude o 15.00 hod. vo farskom kostole adorácia za duchovné povolania a v sobotu o 8.00 vo FK bude fatimská pobožnosť spojená so sv. omšou k úcte Panny Márie.

Na budúcu nedeľu, ktorú ľudovo nazývame Nedeľou Dobrého pastiera bude pri všetkých sv. omšiach zbierka na Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre. Budúca nedeľa je tiež Dňom matiek.

Deti pozývame na púť do Rajeckej Lesnej, ktorá sa uskutoční v sobotu 14. 05. 2022. Spoločný odchod autobusom bude o 8.00 hod. zo zástavky na Hasičskej ulici (smerom k stanici). Program trvá od 10.00 do 16.00 hod. a predpokladaný návrat je okolo 18.00 hod. Každý účastník môže priniesť aj obetný dar: tento rok je ním konzerva, ktorá sa odovzdá Diecéznej charite v Žiline. Vaše dieťa môžete prihlásiť v sakristiách našich kostolov alebo prostredníctvom farského telefónneho čísla (0910 852 349). Bližšie informácie aj tlačivo informovaného súhlasu nájdete na našej internetovej stránke. Tešíme sa na spoločné putovanie!

CPR Trenčín pozýva na ďalší ročník podujatia s názvom “Deň rodiny”. Uskutoční sa v nedeľu 15. 05. 2022 v Parku M. R. Štefánika v Trenčíne. Začne sa o 14.00 hod. sv. omšou, pokračovať bude hudobným vystúpením, divadielkom, rodinnými súťažami a iným programom. Vrelo odporúčame!

Pri dnešných sv. omšiach bude Vincentínska rodina ponúkať medovníkové srdiečka v rámci Zbierky na boj proti hladu pre Ukrajinu. Pán Boh odmeň!

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349