FARSKÉ OZNAMY - ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (22.05.2022)

FARSKÉ OZNAMY – ŠIESTA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (22.05.2022)

Liturgický kalendár:

26.05.štvrtokNanebovstúpenie Pánaslávnosť
29.05.nedeľaSiedma veľkonočná nedeľa

Nasledujúce dni pred Nanebovstúpením Pána sú Prosebnými dňami: Cirkev za zjednocuje v pros- bách za požehnanie úrody a iné naliehavé úmysly. V pondelok budú všetky sv. omše slávené ako votívne V čase sejby s pobožnosťou za požehnanie naších polí a záhrad. Pozývame vás tiež prosiť zvlášť v týchto dňoch za dar pokoja a mieru.

Vo štvrtok je prikázaný sviatok Nanebovstúpenia Pána: v stredu budú včerné sv. omše (16.00 hod. farský kostol a 17.00 hod. Kostol Notre Dame) slávené ako vigília tejto slávnosti; v deň prikázaného sviatku budú sv. omše ako vo všedný deň (7.00 hod. ND, 8.30 hod. A, 16.00 FK, 17.00 ND).

V piatok začína Nóvena k Duchu Svätému: povzbudzujeme vás k jej súkromnému sláveniu. Vyvrcholením tejto nóveny bude Turíčna vígília, ktorá sa bude sláviť v sobotu 04. 06. 2022 o 18.00 hod. vo farskom kostole. Viac k tomu a tiež aj k pripravovanej slávnosti Božieho tela si môžete pozrieť na nástenkách a internetovej stránke našej farnosti.

Na budúcu nedeľu budú pri sv. omšiach vo Farskom kostole Narodenia Panny Márie slávnosti prvého sv. prijímania: o 9.00 hod. pre deti zo ZŠ Dlhé Hony a ZŠ Bezručova a o 11.00 hod. pre deti zo ZŠ Hodžova. Sviatosť zmierenia a nácvik pre prvoprijímajúce deti bude deň pred tým, v sobotu, 28. 05. 2022, od 9.00 hod. Rodičov a príbuzných prvoprijímajúcich detí prosíme, aby k sviatosti zmierenia pristúpili počas pracovných dní v týždni: vo všetkých kostoloch v Trenčíne sa spovedá približne 30 min. pred sv. omšami. Ďakujeme!

Pri všetkých sv. omšiach na budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédiá.

Posledný krát prosíme, aby ste nám oznámili na farskom úrade, ak by ste vedeli o akejkoľvek cirkevnoprávnej prekážke, kvôli ktorej by Michal Ševčík, pochádzajúci z našej farnosti a Andrea Šoltésová, bývajúca v Tvrdošíne, nemohli uzavrieť manželstvo.

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349