FARSKÉ OZNAMY - SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (29.05.2022)

FARSKÉ OZNAMY – SIEDMA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA (29.05.2022)

LITURGICKÝ KALENDÁR:

01.06.stredaSv. Justína, mučeníkaspomienka
03.06.piatokSv. Karola Lwangu a spoločníkov, mučeníkovspomienka
05.06.nedeľaZoslanie Ducha Svätéhoslávnosť

Dnes sa pri príležitosti Svetového dňa spoločenských komunikačných prostriedkov koná zbierka na katolícke masmédiá. V mene tých, ktorí sú za ne zodpovední, vyslovujeme úprimnú vďaku!

V nasledujúcom týždni v stredu, piatok a sobou slávime letné kántrové dni: Cirkev za zjednocuje v modlitách a pokání za jednotu kresťanov a za duchovné povolania. V sobotu dopoludnia bude sv. v rámci fatimskej pobožnosti obetovaná na tieto úmysly.

Nasledujúci týždeň je tiež prvopiatkový: spovedáme približne 45. min. pred sv. omšami; vo štvrtok bude vo farskom kostole od 15.00 hod. adorácia za duchovné povolania; v sobotu o 8.00 hod. bude fatimská pobožnosť a votívna sv. omša ku cti Panny Márie a na budúcu nedeľu bude v Kostole sv. Anny prvonedeľná adorácia do 17.30 hod.

V sobotu večer o 18.00 hod. sa bude vo farskom kostole sláviť Turičná vigília. Ako sa Veľkonočné obdobie začína vigíliou Zmŕtvychvstania Pána tak sa zakončuje vigíliou Zoslania Ducha Svätého. Túto slávnosť pre celú farnosť budeme sláviť všetci kňazi spoločne a okrem iného si pri nej pripomenieme prijatie sviatosti birmovania. Zaznejú tiež piesne nášho spevokolu. Srdečne pozývame!

Všetky deti vo veku vo veku 7 – 13 rokov pozývame na farský tábor, ktorý sa uskutoční 21.-26. 08. 2022 v priestoroch starej škôlky na Vlčom vrchu v Hornej Súči. Vaše deti sa môžu tešiť na množstvo zaujímavých hier, čas strávený s kamarátmi, na zábavný ale aj duchovný program a mnoho iného. Cena tábora je 50 eur. Prihlasuje sa prostredníctvom Google formuláru zverejného na našej internetovej stránke. Podrobnejšie informácie o tábore budú poskytnuté pri prihlásení.

Napokon oznamujeme, že sa blíži ďalšia veľká slávnosť: v sobotu 11. 06. 2022, v deň výročia posviacky nášho farského kostola, bude pri slávnostnej sv. omši o 10.00 hod. vyslúžená sviatosť birmovania našim birmovancom. Vysluhovateľom bude Mons. Peter Beňo. Vo štvrtok 09. 06. 2022, od 15.00 hod. sa bude pre nich vysluhovať sviatosť zmierenia a potom bude nácvik liturgie.

Rímskokatolícka cirkev Farnosť Trenčín, Mariánske námestie 2, 911 01 Trenčín, 032 743 32 76, 0910 852 349