FARSKÉ  OZNAMY VII. NEDEĽA  CEZ ROK

LITURGICKÝ KALENDÁR

Streda22. 2.POPOLCOVÁ
NEDEĽA26. 2.I. PÔSTNA
  • Dnes konáme pri všetkých sv. omšiach zbierku na potreby a energie kostolov našej farnosti. Za vaše milodary ďakujem v mene všetkých a vyprosujem Božie požehnanie.
  • Biskupi Slovenska pozývajú k spojeniu sa v modlitbách a k vyjadreniu solidarity s trpiacimi následkom zemetrasenia v Turecku a Sýrii. Všetci tí, ktorí chcú prispieť a je to v ich finančných možnostiach, môžu poslať podporu na zabezpečenie humanitárnej pomoci prostredníctvom Slovenskej katolíckej Charity na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, variabilný symbol 5090.
  • Pozývame ľudí zranených osamelosťou nachádzajúcich sa v ťažkej životnej situácii alebo ľudí poznačených rozpadom manželstva na stretnutie v nedeľu 19. februára 2023 o 14:00 hod. do Centra pre rodinu Trenčín na Farskej 12.
  • V tomto týždni Popolcovou stredou začína veľký štyridsaťdenný pôst. Začnime tento milostivý čas sv. omšou. Sv. omše na Popolcovú stredu budú ako vo všedný deň. Pri sv. omšiach budeme udeľovať popolec. Pripomíname, že na Popolcovú stredu je prísny pôst, to znamená, len raz za deň sa môžeme dosýta najesť a zdržiavame sa mäsitého pokrmu.
  • Pobožnosť „Krížová cesta“ bude bývať v našej farnosti takto: Farský kostol: piatok o 15.15 h; Notre Dame: piatok o 16,15 h. a nedeľa 17,45 h. Sv. Anna: piatok: 7,45 h. a nedeľa 15,oo h.
  • Prijali sme dva milodary: 1x 100 € a 2×50 € na energie kostolov (Bohu známa). Ďakujeme a vyprosujeme Božie požehnanie.
  • Na budúcu nedeľu pri všetkých sv. omšiach zbierku na charitu.
  • Všetky deti pozývame na stretko budúcu sobotu (25.2.) od 15:00 do 18:00 v klubovni pri kostole Notre-Dame.