Oznamy na 2. adventnú nedeľu (7.12.2014)

Slávime druhú adventnú nedeľu. Dnes je prvá nedeľa v mesiaci. Po sv. omši v kaplnke sv. Anny bude vystavená Sviatosť Oltárna k celodennej  poklone, ktorá skončí požehnaním o 17.30.

Dnes o 15.30 bude v kostole u piaristov  ďakovno – benefičný koncert na podporu hospicu v Trenčíne. Predstaví sa detský spevácky zbor AgniDei z Ružomberka. Ste srdečne pozvaní.

Zajtra v pondelok je cirkevne prikázaný sviatok  Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. Sv. omše vo farskom kostole budú zajtra o 9.00 a 16.00, v kostole Notre Dame o 7.00 a 18.30, v kaplnke sv. Anny o 8.00 a v kostole u piaristov o 6.00 a 18.00 hod.

Piaristické gymnázium pozýva zajtra na dobročinný Mikulášsky bazár, ktorý sa bude konať od 10.00 do 14.00 na prízemí školy.

Dňa 9. decembra 2014 začína pre Kongregáciu školských sestier de Notre Dame rok sv. Petra Fouriera, vyhlásený pri príležitosti 450. výročia jeho narodenia. Pozývame vás na slávenie sv. omše v utorok 9.12. o 7.00 v kostole Notre Dame ku cti sv. Petra Fouriera. Pri sv. omši v pondelok večer a v utorok ráno budú vystavené relikvie svätca k osobnej úcte.

12. decembra o 17.00 sa začne sv. omšou v kostole Notre Dame Noc modlitieb za deti. Celonočná adorácia sa skončí 13.decembra sv. omšou o 7.00. Srdečne pozývame k modlitbe za deti.

Aj v tomto roku pripravujeme v našej farnosti koledovanie detí Dobrá novina, spojené so zbierkou pre núdznych v treťom svete. Koledovanie bude v našej farnosti prebiehať 26.12.2014. Rodiny, ktoré by malých koledníkov chceli prijať do svojich domovov a tak prispieť na pomoc chudobným deťom v Afrike, môžu sa zapísať v sakristiách kostolov do 24.12.2014.

Na budúcu sobotu popoludní spovedáme vo farnosti Opatová, preto sv. omša v hospici na budúcu sobotu a aj o týždeň nebude. V hospici bude sv. omša 27.12.2014.

po: slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, prikázaný sviatok
so: spomienka na sv. Luciu, pannu a mučenicu